صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / ایجاد ارتباط سازنده‌ با سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد

ایجاد ارتباط سازنده‌ با سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

کسب و کار نیوز - احسان قمری، مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران به منظور بررسی مشکلات حمل و نقل و لجستیک صادرکنندگان با کاپیتان مجید سجده، مدیرعامل "شرکت کشتیرانی حافظ دریای آریا" دیدار و گفت و گو کرد.

 

 

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان قمری با اشاره به رسالت و ماموریت سازمان توسعه تجارت ایران در حمایت از صادرکنندگان گفت: بخشی از مشکلات صادرکنندگان در زمینه مسائل مربوط به حمل و نقل و لجستیک است و در این زمینه سازمان توسعه تجارت ایران حمایت‌هایی از صادرکنندگان برای ارسال کم هزینه تر کالاهای صادراتی به بازارهای هدف انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه از آنجایی که مسائل مربوط به لجستیک و حمل و نقل صادرکنندگان بیشتر بر عهده کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: به این منظور تعامل بسیار سازنده‌ای بین سازمان توسعه تجارت ایران و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای حل مشکلات صادرکنندگان وجود دارد.

مدیر کل دفتر خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به برنامه صادرات به ۱۵ کشور همسایه و کشورهای هند و چین و هدفگذاری صادرات دو برابری به این کشورها تا افق سال ۱۴۰۰ گفت: یکی از پیش زمینه ها برای انجام این مهم و رسیدن به هدفگذاری صادراتی، لجستیک و بحث حمل و نقل است.

قمری افزود: حمل کالا برای صادرکنندگان، هزینه بالایی دارد و به این منظور تعاملاتی با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت‌های تابعه صورت دادیم تا در جاهایی که سازمان کشتیرانی جمهوری‌ اسلامی می‌تواند و صادرکنندگان هم درخواست دارند، خطوط منظم کشتیرانی برقرار کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با اقداماتی که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران انجام داده است، در برخی مسیرها این خطوط وجود دارد، ادامه داد: برگزاری این جلسات به منظور هم افزایی بیشتر و با این هدف است که بتوانیم این خطوط را گسترش دهیم و خوشبختانه مجموعه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مدیرعامل کشتیرانی و شرکت‌های تابعه همکاری سازنده‌ای در این زمینه دارند.

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران افزود: به عنوان مثال شرکت “حافظ دریای آریا” از شرکت‌های بزرگ کشتیرانی است که خط کشتیرانی منظم به شرق آفریقا را دارد و با استقبال صادرکنندگان رو به رو شده است.

وی ادامه داد: در آینده نزدیک دو همایش با همکاری “شرکت حافظ دریای آریا” و با حضور صادرکنندگان برگزار خواهیم کرد که یک همایش به میزبانی سازمان توسعه تجارت ایران و یک همایش در سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و به میزبانی “شرکت حافظ دریای آریا” برگزار خواهد شد.

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران افزود: هدف اصلی این است که صادرکنندگان در شرایط فعلی اقتصادی که به واسطه تحریم‌ها، شرایط بسیار سختی است، با طیب خاطر کالای خود را به کشورهای هدف صادر کند.

قمری در پایان گفت: این تعاملات را به منظور حل مشکلات صادرکنندگان در زمینه لجستیک و حمل ونقل با سایر شرکت‌های وابسته به کشتیرانی جمهوری‌اسلامی از جمله شرکت کشتیرانی “خزر” و “سپید” نیز برقرار خواهیم کرد.

 

همچنین مطالعه کنید:

آخرین آمار خانه‌های مسکن مهر ساخته شده و در حال تکمیل

به گزارش کسب و کار نیوز، مسکن از جمله موارد پرتقاضایی است که در سبد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.