صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / تحریم‌ها بر شتاب قطار توسعه صنعت پتروشیمی تاثیری نداشته است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

تحریم‌ها بر شتاب قطار توسعه صنعت پتروشیمی تاثیری نداشته است

کسب و کار نیوز - عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه پتروشیمی یکی از سودآورترین صنایع کشور به شمار می‌آید، گفت: صنعت پتروشیمی باوجود تحریم‌ها روند توسعه‌ای خود را ادامه می‌دهد و محدودیت‌ها تاثیری بر سرعت قطار توسعه این بخش نداشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا، سیدعلی ادیانی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی ایران در طول ۴۱ سال گذشته پیشرفت‌های بزرگی به‌دست آورده است، گفت: صنعت پتروشیمی باوجود تحریم‌ها روند توسعه‌ای خود را ادامه می‌دهد. هم اکنون منابع و زیرساخت‌های خوبی برای این بخش در کشور وجود دارد و صنعت پتروشیمی بدون تردید می‌تواند روند توسعه اقتصادی کشور را شتاب بخشد.

وی با بیان اینکه پتروشیمی یکی از سودآورترین صنایع کشور به شمار می‌آید، افزود: پتروشیمی صنعت پخته‌ای است، زیرا محصولات پایین‌دستی تولید می‌کند و زنجیره دارد، پتروشیمی با جهشی بزرگ در این سال‌ها روبه‌رو بوده است و تا سال ۱۴۰۰ دومین جهش بزرگ خود را نیز تجربه خواهد کرد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف پیش‌بینی شده در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی، افزون بر سرمایه‌گذاری‌های جدید و تکمیل پروژه‌های در حال ساخت، باید از خام‌فروشی پرهیز و سبد کالاهای صادراتی پتروشیمی را با هدف توسعه صادرات متنوع کرد.

ادیانی ادامه داد: بدون شک سرمایه‌گذاری در صنایع پایین‌دست پتروشیمی به دلیل وجود ارزش افزوده بالا، سرمایه‌گذاری قابل اطمینان و سودآوری خواهد بود.

وی گفت: همان‌طور که وزیر نفت به استفاده از دانش فنی شرکت‌های دانش‌بنیان در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی تاکید دارد، باید از شرکت‌های پژوهشی و نوآور فعال در این صنایع حمایت شود.

همچنین مطالعه کنید:

عوارض خروج از کشور همچنان می‌تازد

به گزارش کسب و کار نیوز، پیش‌بینی دولت از محل عوارض خروج از کشور برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.