صفحه اصلی / استان ها / نبود حتی یک وسیله نقلیه عمومی مناسب سازی شده برای معلولان در خراسان شمالی
نبود حتی یک وسیله نقلیه عمومی مناسب سازی شده برای معلولان در خراسان شمالی

نبود حتی یک وسیله نقلیه عمومی مناسب سازی شده برای معلولان در خراسان شمالی

کسب و کار نیوز:معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: حتی یک وسیله نقلیه مناسب سازی شده برای معلولان در این استان وجود ندارد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, هاشمی اظهارکرد: یکی از مشکلات اساسی معلولان جسمی و حرکتی نبود وسایل نقلیه عمومی مناسب سازی شده برای این قشر از جامعه است.

وی افزود: وسایل نقلیه عمومی مناسب سازی شده یکی از نیازهای اساسی معلولان است و نهادهایی همچون شهرداری باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشد.

هاشمی ادامه داد: علاوه بر آن یکی دیگر از نیازهای ضروری معلولان این استان، خیابان های مناسب سازی شده است که البته در شهر بجنورد برخی از خیابان ها مناسب سازی شده اند اما در آن ها نیز اشکلاتی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه برای حل این مسائل جلسات استانی برگزار می شود، اظهارکرد: طی این جلسات قرار بر این شد تا یکی از خیابان های بجنورد به عنوان خیابان پایلوت در مناسب سازی ویژه معلولان در نظر گرفته شود و خیابان ها، بانک ها، مغازه ها و … برای این قشر از افراد مناسب سازی شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه افراد معلول تحت پوشش این اداره کل در حال افزایش است، تصریح کرد: هم اکنون ۲۱ هزار و ۴۰۰ معلول تحت پوشش این اداره کل هستند.

همچنین مطالعه کنید:

تاثیر افزایش نرخ ارز بر صادرات فرش دستباف

به گزارش کسب و کار نیوز ، عبدالله بهرامی با بیان اینکه بیش از ۹۵ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.