صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / عدالت مالیاتی چندان محسوس نیست

رییس اتاق ایران:

عدالت مالیاتی چندان محسوس نیست


کسب و کار نیوز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: عدالت مالیاتی چندان محسوس نیست و سیستم مالیاتی به کارهای غیرمولد پاداش‌ می‌دهد؛ گویا هر کسی در کشور شفاف‌تر عمل کند باید جریمه‌های بیشتری پرداخت کند.

به گزارش کسب و کارنیوز، «غلامحسین شافعی» صبح امروز (شنبه) در نشست صبحانه کاری فعالان اقتصادی با رییس سازمان امور مالیاتی افزود: موضوع مالیات ستانی همواره مورد توجه فعالان اقتصادی بوده است؛ اما اول اینکه باید عدالت مالیاتی در کشور مورد توجه قرار گیرد و از طرف دیگر شیوه مالیات ستانی به گونه‌ای باشد که کارهای مولد را تقویت کند، چرا که توسعه پایدار از طریق تقویت کارهای مولد امکان پذیر است.

وی به فرار و معافیت‌های مالیاتی اشاره کرد و ادامه داد: در این شرایط که بخش خصوصی رقبای سوگلی دارد، این معافیت‌ها و فرارها امکان حرکت سالم را از آن‌ها می‌گیرد. بخش خصوصی استدعا دارد که معافیت‌های مالیاتی در بخش‌های دولتی از بین برود تا شرایط اندکی متعادل شود.

رییس پارلمان بخش خصوصی با اشاره به بودجه سال ۹۹ ادامه داد: با توجه به شرایط بد اقتصادی و تحریم‌ها، بخش عمده‌ای از درآمد دولت در بودجه ۹۹ براساس مالیات‌ستانی تامین شده که این امر باعث نگرانی بخش خصوصی شده است.

به گفته شافعی نگرانی بخش خصوصی این است که اگر توسعه اقتصادی اتفاق نیفتد، برای کسب درآمدهای مالیاتی در نظر گرفته در بودجه سال آینده به سراغ کسانی که شفاف کار می‌کنند بروند.

وی با بیان اینکه بودجه سال ۹۹ نگرانی‌های زیادی برای فعالان اقتصادی ایجاد کرده است، گفت: امیدواریم با توجه به اینکه بررسی بودجه امسال با انتخابات مجلس همزمان شده وضعیت این بودجه را «خدا به خیر کند.»

همچنین مطالعه کنید:

آخرین آمار خانه‌های مسکن مهر ساخته شده و در حال تکمیل

به گزارش کسب و کار نیوز، مسکن از جمله موارد پرتقاضایی است که در سبد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.