صفحه اصلی / اصناف / افزایش ۱۰۴ درصدی عملکرد بندر امام خمینی

رشد ۲۹ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر

افزایش ۱۰۴ درصدی عملکرد بندر امام خمینی

کسب و کار نیوز- بر اساس آمار رسمی سازمان بنادر و دریانوردی در دی ماه امسال عملکرد تخلیه و بارگیری کالا در 21 بندر شمالی و جنوبی کشور بالغ بر 10 میلیون و 999 هزار و894 تن بوده است. بر این اساس 2 میلیون و 207 هزار و 254 تن کالای اساسی،‌807 هزار و 611 تن کالای فلزی، 2 میلیون و 358 هزار و 439 تن کالای ساختمانی و معدنی، 30 هزار و 481 تن ماشین‌آلات، وسایل نقلیه، قطعات یدکی و ابزارآلات و 545 هزار و 764 تن کود و مواد شیمایی در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، همچنین ۶۳۱ هزار و ۲۵۲ تن خرده بار، یک میلیون و ۹۱ هزار و ۹۷۲ تن کالای کانتینری و ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار و ۷۷۲ تن فرآورده‌های نفتی طی ۳۰ روز دی ماه امسال در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است. مجموع تخلیه و بارگیری انواع کالا در دی ماه ۹۸ در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته ۲۸٫۷ درصد افزایش یافته است. در این بین میزان تخلیه و بارگیری قطعات یدکی و منسوجات چرم در مقایسه با دیماه ۹۸ کاهش یافته است.در دی‌ماه سال گذشته مجموع تخلیه و بارگیری کالا در بنادر شمالی و جنوبی کشور ۸ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۷۶۷ تن بود.

نکته جالب توجه در گزارش سازمان بنادر و دریانوردی رشد تخلیه و بارگیری در بندر امام خمینی (ره) به‌عنوان بندر اصلی ورودی کالای اساسی است. در دی سال گذشته مجموع عملکرد این بندر یک میلیون و ۸۸۴ هزار و ۱۹۴ تن بود که دی امسال با رشد ۱۰۴٫۲ درصد رشد به ۳ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۹۲۲ تن افزایش یافته است.در بندر شهید رجایی طی ماه گذشته ۴ میلیون و ۶۸۱ هزار و ۴۶۵ تن انواع کالا تخلیه و بارگیری شد که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲٫۳ درصد رشد داشته است.عملکرد بندر چابهار نیز در دی ماه روند صعودی داشته است؛ در اولین ماه زمستان امسال مجموع عملکرد این بندر ۳۱۶ هزار و ۵۰۴ تن بود که نسبت به دی سال گذشته ۲۲٫۶ درصد رشد داشته است.

همچنین مطالعه کنید:

مشکلی برای تامین میوه شب عید نداریم/مخالف ذخیره‌سازی میوه هستیم

به گزارش کسب وکار نیوز به نقل از ایسنا، درباره برخی اخبار منتشر شده مبنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *