صفحه اصلی / استان ها / ۳ واحد بزرگ صنعتی زنجان چشم‌انتظار افتتاح توسط رئیس‌جمهور

۳ واحد بزرگ صنعتی زنجان چشم‌انتظار افتتاح توسط رئیس‌جمهور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, ناصر فغفوری اظهار کرد: در حال حاضر ۳ واحد بزرگ صنعتی در استان زنجان آماده افتتاح با حضور رئیس‌جمهور و ۶ واحد صنعتی آماده افتتاح توسط معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و نیز ۲ طرح بزرگ صنعتی آماده کلنگ‌زنی با حضور مقامات عالی کشور در ایام دهه فجر است.

این مسئول ادامه داد: به طور کلی ۱۳ طرح و واحد صنعتی در استان آماده افتتاح و کلنگ‌زنی در ایام مبارک دهه فجر است که با توجه به اینکه عمده واحدها دارای سرمایه‌گذاری، اشتغال و تولیدات قابل توجه بوده آماده افتتاح و کلنگ‌زنی توسط مقامات عالی کشور است.

وی افزود: سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای این واحدها ۲۸ هزار و ۴۷۸ میلیارد ریال با اشتغال‌زایی هزار و ۱۸۷۸ نفر و سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای ۲ طرح آماده کلنگ‌زنی در استان ۴۰ هزار میلیارد ریال است.

فغفوری با اشاره به واحدهای آماده افتتاح توسط رئیس‌جمهور، تصریح کرد: دو واحد بزرگ تولید مفتول فولادی و شمش فولاد مجموعا با سرمایه‌گذاری ۲۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ۱۰۵۰ نفر آماده افتتاح در ایام دهه فجر است. همچنین واحد تولید پارچه جین، تکمیل و رنگرزی پارچه یکی دیگر از واحدهای بزرگ استان که سرمایه‌گذاری ۳۵۰۰ میلیارد ریالی و اشتغالزایی ۵۰۰ نفر را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: واحد تولید اسید سولفوریک با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن یکی دیگر از واحدهای آماده افتتاح در استان است که با سرمایه‌گذاری ۳۱۱ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

این مسئول از احیای مجدد واحد چینی هیس توسط سرمایه‌گذار جدید خبر داد و خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته جهت احیای این واحد بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال است که اقدام به تولید سالانه ۶ هزار تن چینی در استان می‌کند.

همچنین مطالعه کنید:

عضو کارخانه نوآوری آزادی موفق به طراحی پلتفرم خرید و فروش امن شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، مدیرعامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *