صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / پیروانی: تیم‌های دیگر برای دومی و سومی بجنگند!
پیروانی: تیم‌های دیگر برای دومی و سومی بجنگند!

دکتر مهندس زیاد داریم اما قهرمانی مهندسی نمی کنیم

پیروانی: تیم‌های دیگر برای دومی و سومی بجنگند!

کسب و کار نیوز:افشین پیروانی، مدیر تیم پرسپولیس امروز میهمان تلفنی برنامه سلام صبح بخیر بود و با سعید اکبری مجری برنامه در خصوص مسایل مختلف صحبت کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, مدیر تیم پرسپولیس بر این عقیده است شجاع خلیل زاده در بازی با تراکتور کاری نکرده که محروم شود. به اتفاق این گفتگو را می خوانیم:

*تراکتوری ها می گفتند حق ما شکست نبوده است.

اول جا دارد به تیم پرسپولیس تبریک بگویم، تیمی که چندین سال است قهرمان می شود و گلایه ای از دوستان داشته باشم که اگر قرار است اسمی از پرسپولیس بیاورند، با احترام اسم این تیم قهرمان را بیاورند که چند سال است خوب کار می کند. در این یکی دو روز خیلی به تیم حمله شده و گفته اند قهرمانی چند ساله تیم مهندسی شده است. بله در تیم ما خداراشکر مهندس و دکتر اینقدر زیاد است که شاید دوستان این را با نتایج فوتبالی اشتباه گرفته اند. از بینندگان عذرخواهی می کنم که با این لفظ صحبت می کنم. به هر حال هجمه زیادی به ما وارد شده است. تراکتورسازی هم تیم پرمهره و پرطرفداری است که به آنها خسته نباشید می گویم. بحث من تراکتور نیست. بحثم پرسپولیس است که با اقتدار و فنی بازی کرد. ما دو گل زدیم که فراتراز فوتبال ایران بود. بنابراین این حرف ها که بازی بیرون زمین رقم خورده است یا به خاطر داوری بوده درست نیست. اگر بحث داوری مطرح باشد ما هم از اینکه به بیرانوند اخطار داده شد، معترض هستیم. اما در مجموع داوری خوب بوده و صحنه مشکوکی نبوده است. شاید نباید به جلال حسینی و بیرانوند و یک نفر از تیم مقابل اخطار می داد. اما بازیکنان ما از نظر فنی بالاتر از تیم تراکتور بوده اند و حق ما هم برد بود. ما نفرات و کادر فنی خوبی داریم و فکر می کنم اتفاقاتی که روی سکوها رخ می دهد را مهندسی بردن پرسپولیس قلمداد کنیم. بدانید امسال هم پرسپولیس با مدیریت باشگاه، کادر فنی، بازیکنان بزرگ و توانمندی که داریم و هوادارانی که عاشق این تیم هستند و از نظر من بهترین هواداران دنیا هستند، با اقتدار قهرمان می شویم و دوستان اگر قرار است تلاشی کنند برای رده های دوم و سوم تلاش کنند.

*چقدر دلتان پر است آقای پیروانی!

تیمی که ۷ قهرمانی دارد و پرطرفدارترین تیم است امسال با دست خالی جلو آمده و بازیکنان ما کمترین دریافتی را داشته اند. بحث اسپانسری ما پیش خورد شده است. بدهی بابت بلیت فروشی داریم. ما بازیکنان بزرگ و با شرافتی داریم که قابل احترام هستند. هواداران سرمایه اصلی باشگاه هستند. بازیکنان تا به امروز گلایه کردند اما خیلی منطقی و مودبانه گفته اند یکی به داد ما برسد. مشکلات مالی به اندازه کافی اذیتمان می کند و قرار نیست با هر نتیجه ای که می گیریم حاشیه درست کنند. برای بازی بعد استرس من این است که می گویند بحث داوری. دیشب هم شبکه سه نشان داد. کدام صحنه مشکوک در ۱۸ قدم بوده؟ کدام گل را مشکوک زده ایم؟ آنها فقط یک ضربه به تیر دروازه ما زدند. الان چند تیم با هم یکی شده اند که نگذارند پرسپولیس قهرمان شود. پرسپولیس چندین سال است قهرمان می شود و به قطاری که در حال حرکت است سنگ می زنند. اگر قرار است لفظی درباره پرسپولیس به کار ببرید فقط بگویید پرسپولیس قهرمان.

*درباره محرومیت شجاع خلیل زاده توضیح می دهید؟

او محروم نشده و کاری نکرده که بخواهد محروم شود. اگر توپ را گرفته بازیکن تیم حریف اشکان دژاگه هم قابل احترام است. او هم جزو بازیکنان مودب و تاثیرگذار است. شجاع توپ را گرفته و نداده. اشکان آمده گرفته. داور هم به شجاع اخطار داده است و این صحنه قابل بحث است. اما او بی احترامی نکرده که بخواهد محروم شود و بابت آن حرکت هم اخطار گرفته است. این ها شایعه است و او با قدرت همراه با تیم است.

*پس شجاع در بازی صنعت نفت پرسپولیس را همراهی می کند؟

مطمئنا. تا این لحظه که اتفاقی نیفتاده است. اگر اتفاقی افتاده بود که می شد محروم شود خود من اینجا با صراحت می گفتم. البته نظر با کمیته انضباطی است که خیلی زحمت می کشد و خوب رصد می کند اما از نظر من که فوتبالی هستم شجاع کاری نکرده که بخواهد محروم شود.

*پرداختی به بازیکنان کی صورت می گیرد؟

ما صحبت بچه ها را به مدیریت باشگاه منتقل می کنیم. بچه ها گله مند هستند  و حق هم دارند. آنها بازیکنان با شرافت و بزرگی هستند اما مطمئن باشید آقای انصاری فرد هم به تنهایی نمی تواند و دستش خالی است. هواداران باید کمک و حمایت کنند و هرکسی به هر طریقی می تواند  تیم را کمک کند. فوتبال می تواند شادی آور باشد و شادی را برای میلیون ها ایرانی رقم بزند. وقتی ۷۰، ۸۰ هزار طرفدار به استادیوم می آید و خیلی ها پای تلویزیون می نشینند و با یک برد شاد می شوند، می شود بیشتر روی این قضیه توجه و سرمایه گذاری کرد. بازیکنان مشکل مالی و کمترین دریافتی دارند و اکثریت از سال گذشته طلب دارند و این به تیم آسیب می زند.

*کاش وزیر ورزش سال گذشته مدیری برای پرسپولیس می گذاشت که با این درآمد خوب، اینگونه نباشد و این شرایط عجیب رقم نمی خورد…

بله حتی بودجه امسال پیش خور شده است و می شد بهتر باشگاه را مدیریت کرد. اتفاقی که برای پرسپولیس افتاد قشنگ نیست. من به شخصه از بازیکنان ممنونم. اینکه کسی نیاید و دیر بیاید نیست و همه با قدرت کار می کنند. برای بازی بعدی هم تمرین می کنند و با کادر جدید آقای گل محمدی که جوان با تجربه، باسواد و بااخلاقی است، دست به دست هم می دهند. من به عنوان نماینده هواداران در باشگاه پرسپولیس، تمام تلاشم را می کنم که به این تیم آسیب نرسد و مطمئن باشید این تیم تا جام آسیایی و جام حذفی که برای هر دو مدعی هستیم اتفاقی را رقم بزنیم.

*وصحبت پایانی…

از بازیکنان ممنونم که رعایت کسوت ما را می کنند. من دیگر سنم بالا رفته و ۱۷ بهمن ۵۰ ساله می شوم. بازیکنان رعایت سنم را می کنند. ما بچه های گلی داریم که خیلی بزرگوار هستند و می دانند در تیم بزرگ پرسپولیس که هواداران میلیونی دارد، دست به دست هم دادیم تا اتفاق خوب برای هواداران رقم بزنیم. امروز به خاطر بینندگان شما و برنامه خوبتان و هواداران عزیز دوست داشتم درد دلی کنم اگر به کسی برخورده عذرخواهی می کنم. به زودی حضوری هم با برنامه شما گفتگو خواهم کرد و خواهشم این است که احترام تیم بزرگ پرسپولیس رعایت شود.

همچنین مطالعه کنید:

کمبود بودجه مانع پرداخت حق مسکن کارگران شده است؟/کارگران معطل صد هزار تومان حق مسکن/هفت ماه قانون‌گریزی برای صد هزار تومان

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه یک کارشناس بازار کار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.