صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / مذاکره برای ورود اتوبوس های برقی به پایتخت

شهردار تهران خبر داد

مذاکره برای ورود اتوبوس های برقی به پایتخت

کسب و کار نیوز - شهردار تهران از پیگیری و انجام مذاکره برای ورود اتوبوس های برقی به پایتخت خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، پیروز حناچی، در جلسه شورای معاونین، مدیران عامل سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات و شهرداران مناطق ۲۲ گانه با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به لوایح درآمدهای پایدار شهرداری و مالیات بر ارزش افزوده اشاره کرد و گفت: این دو لایحه در مراحل آخر بررسی هستند؛ لایحه درآمدهای پایدار برای تایید مجدد به شورای نگهبان رفته و امیدوارم به زودی تایید شود. لایحه مالیات بر ارزش افزوده هم در روزهای آینده در مجلس تصویب خواهد شد و امیدوارم مراحل نهایی خود را طی کند. به طور کلی، تصویب این دو لایحه تاثیر زیادی بر حل مشکلات ما در سال آینده خواهد داشت.

وی افزود: در شورای شهر تهران هم لایحه اصلاح ساختار شهرداری در دست بررسی است. طی توافقی که با شورای شهر شده است، قرار شده این لایحه مرحله به مرحله انجام شود که در گام اول دو معاونت را در دیگر معاونت‌ها ادغام خواهیم کرد. توافقی که با شورا کردیم این است این اقدام در چند مرحله انجام شود.

شهردار تهران به افتتاح دو پروژه عمرانی در شهر اشاره کرد و گفت: طرح‌های عمرانی پل گیشا و استاد معین به زودی افتتاح خواهند شد. پروژه پل گیشا اوایل اسفند و پروژه زیرگذر استاد معین در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

وی به متمم بودجه نیز پرداخت و تصریح کرد: در متمم بودجه و بودجه سال آینده ۲ هزار میلیارد در مقیاس محلی اعتبار داریم؛ این برای اولین بار است که اعتباری برای پروژه‌های محلی در نظر می‌گیریم، اما می‌خواهیم مکانیزمی باشد که این پروژه‌ها بر اساس خواست مردم محل انجام شود. باید مطمئن شویم پروژه‌هایی که انتخاب می‌شوند همان پروژه‌هایی باشد که به خواست مردم نزدیک است؛ این پروژه‌ها از جنس کالبدی و اجتماعی است و باید با نیاز مردم قرابت داشته باشد.

لزوم اجرای برنامه با نشاط به مناسبت عید نوروز

حناچی در ادامه با بیان اینکه به آخر سال نزدیک می‌شویم و باید آماده سازی شهر به مناسبت عید نوروز را به طور ویژه مورد توجه قرار دهیم، گفت: به روزهای آخر بهمن ماه که نزدیک می‌شویم مردم باید احساس کنند به استقبال سال نو می‌رویم. برای عید نوروز هم باید برنامه‌های بانشاط در شهر اجرا کنیم.

شهردار تهران با تاکید بر احیای فضای سبز و درختان خیابان ولیعصر (عج) به ویژه در بخش‌های جنوبی و فضای سبز اطراف میدان آزادی عنوان کرد: شهرداران و مسئولان ذیربط باید تمام همت خود را به این موضوع معطوف کنند.

وی همچنین به ورود اتوبوس‌های برقی به تهران اشاره کرد و گفت: موضوع واردات اتوبوس‌های برقی را پیگیری می‌کنیم و مذاکراتی را هم در این زمینه شروع کرده‌ایم. دیگر زمان آن رسیده است که تهران به اتوبوس‌های برقی مجهز شود. این امر باید در این دوره از مدیریت شهری صورت بگیرد.

حناچی از تمام شهرداران مناطق و معاونت‌ها به دلیل انجام اقدامات به موقع در برف اخیر در تهران قدردانی و عنوان کرد: از زحمات همه برای موضوع برف تشکر می‌کنم، صداوسیما هم انصافاً این موضوع را خوب پوشش داد.

شهردار تهران همچنین خطاب به مدیران شهری بر اجرای مصوبات شورای شهر در زمینه نوآوری و هوشمندسازی پایتخت تاکید کرد.

حناچی در پایان به مناسبت‌های پیش رو اشاره کرد و گفت: یکی از مناسبت‌ها دهه فجر است که باید شهر را متناسب با آن، آماده سازی کنیم. البته مناسبت‌های دیگری همچون فاطمیه، مراسم اربعین شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای سانحه هوایی را هم پیش رو داریم که باید متناسب با آنها فعالیت کنیم. بر این اساس، از شهردارانی که به خانواده‌های شهیدان سانحه هواپیمای اوکراین سر نزده‌اند، می‌خواهم این موضوع را حتماً پیگیری کنند. این وظیفه ماست و شهرداران مناطق باید تلاش کنند تا از این خانواده‌های داغدار دلجویی شود.

همچنین مطالعه کنید:

عضو کارخانه نوآوری آزادی موفق به طراحی پلتفرم خرید و فروش امن شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، مدیرعامل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *