صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / استقلال نفتی آمریکا رویای بی‌تعبیر است
استقلال نفتی آمریکا

استقلال نفتی آمریکا رویای بی‌تعبیر است

کسب و کار نیوز:نشانه‌هایی از به اوج رسیدن و در پی آن افول زودهنگام قلب رنسانس نفتی آمریکا در منطقه نفت‌خیز پرمین مشاهده می‌شود. این مسئله برای دیگر حوضه‌های نفتی شیل آمریکا ناخوشایند است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, نشانه‌هایی از به اوج رسیدن و در پی آن افول زودهنگام قلب رنسانس نفتی آمریکا در منطقه نفت‌خیز پرمین مشاهده می‌شود. این مسئله برای دیگر حوضه‌های نفتی شیل آمریکا ناخوشایند است.

با آغاز روند کاهش تولید این منطقه نفت‌خیز، آمریکا نمی‌تواند به استقلال نفتی خود دست‌ یابد و در نتیجه بزرگ‌ترین عامل تهدیدکننده سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) برطرف خواهد شد.

دوسوم نفت آمریکا در حوضه نفتی پرمین تولید می‌شود و رشد بی‌سابقه تولید این منطقه، امکان تداوم صادرات روزانه بیش از ۳ میلیون  بشکه نفت خام را از ماه مه گذشته برای آمریکا فراهم کرده است. این رقم، بیش از تولید نفت هر کدام از اعضای اوپک به جز عربستان و عراق است. با این حال واردات آمریکا دو برابر مقدار یادشده است و کند شدن روند تولید نفت این منطقه سبب افزایش این شکاف خواهد شد.

از آنجا که مقدار تولید منطقه پرمین برتری قابل ملاحظه‌ای نسبت به دیگر مناطق نفت‌خیز آمریکا دارد، در صورت افت تولید نفت خام حوضه پرمین، دیگر حوضه‌های شیل ملزم به جبران این افت تولید خواهند بود.

حتی با آغاز روند افول نفت حوضه نفت‌خیز پرمین، آمریکا همچنان یکی از تولیدکنندگان عمده نفت و یکی از صادرکنندگان مهم این منبع انرژی خواهد بود. این در حالی است که، وزیران عضو اوپک با یدن نشانه‌هایی از آغاز روند افت تولید نفت شیل، نفس راحتی خواهند کشید.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی شده ظرفیت پالایشی کشور ظرف ۳ تا ۴ سال آینده ۱.۵ برابر شود

به گزارش ایسنا،وی افزود:با توجه به مشوق‌هایی همانند تنفس خوراک می‌توانیم افزایش ظرفیت پالایشی مطلوبی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *