چهارشنبه , ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱
صفحه اصلی / استان ها / آذربایجان غربی / صادرات روزانه ۳۰۰۰ تن سیب درختی از آذربایجان غربی
صادرات روزانه ۳۰۰۰ تن سیب درختی از آذربایجان غربی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام کرد

صادرات روزانه ۳۰۰۰ تن سیب درختی از آذربایجان غربی

کسب و کار نیوز :رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر روزانه ۳۰۰۰ تن سیب درختی از استان به کشورهای همسایه از جمله روسیه، افغانستان، پاکستان و هندوستان صادر می شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, رسول جلیلی امروز ششم بهمن ماه در ملاقات چهره به چهره با کشاورزان و بهره برداران اشنویه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان اشنویه با دارا بودن ۳۳ هزار هکتار اراضی کشاورزی از تولیدکنندگان مهم محصولات کشاورزی استان است که تولید محصولات صادراتی باکیفیت و برند سازی محصول سیب اشنویه ضروری است.

جلیلی افزود: جایگزینی باغات قدیمی پایه بذری با باغات پایه رویشی در سراسر استان در دستور کار قرار دارد که تسریع در اجرای این طرح در اشنویه نیز بیش از پیش ضرورت دارد.

وی ادامه داد: کمیسیون رفع تداخلات اراضی کشاورزی جهت حل مسایل و مشکلات کشاورزان خصوصا مشکل مالکیت اراضی با بررسی دقیق و قانونی وضعیت تداخلات موجود نقش مهمی در تثبیت مالکیت اراضی کشاورزی دارد که در شهرستان اشنویه نیز پرونده های متعددی در حال بررسی و تصمیم گیری است.

جلیلی خاطر نشان کرد: توسعه تشکل های فراگیر کشاورزان در شهرستان می تواند نقش مهمی در پیگیری و احقاق حقوق کشاورزان داشته باشد.

وی توسعه فرهنگ بیمه کشاورزی ، اصلاح الگوی کشت، توسعه کشت گیاهان دارویی را نیز از مواردی عنوان کرد که در جهت توسعه پایدار کشاورزی در شهرستان، باید در اولویت کارهای اجرایی قرار گیرد.

همچنین مطالعه کنید:

احتمال کاهش ۳۰ درصدی مصرف در خردادماه/افزایش ۸۷ درصدی نرخ لبنیات

به گزارش کسب و کار نیوز ، وی با بیان اینکه نمی‌توان یک هفته بعد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.