صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / آغاز مذاکرات پیوستن یک تولیدکننده بزرگ به اوپک
اوپک

آغاز مذاکرات پیوستن یک تولیدکننده بزرگ به اوپک

کسب و کار نیوز:برزیل مذاکرات برای پیوستن به سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) را در جریان سفری که وزیر انرژی این کشور در ژوییه به عربستان سعودی دارد، آغاز خواهد کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, بنتو آلبوکرکه، وزیر انرژی برزیل، اظهار کرد: من در اواسط سال سفری به عربستان سعودی خواهم داشت و پس از آن می‌توانیم مذاکرات را آغاز کنیم. وی در ادامه افزود: عضویت برزیل در اوپک امسال روی نخواهد داد.

رییس جمهور برزیل اکتبر گذشته ایده پیوستن به اوپک را مطرح کرد اما این پیشنهاد مورد استقبال صنعت نفت این کشور قرار نگرفت، زیرا تولیدکنندگان برزیلی از این واهمه دارند که مجبور شوند از پیمان محدودیت عرضه اوپک تبعیت کرده و تولیدشان را کاهش دهند.

آلبوکرکه درباره این که آیا برزیل تولید نفت خود را مطابق با شرایط اوپک محدود خواهد کرد، به رویترز گفت: باید درباره این موضوع مذاکره شود.

وی گفت: عربستان سعودی ریاست گروه جی ۲۰ را برعهده دارد. من در ژوییه آنجا خواهم بود و سپس می‌توانیم مذاکرات را آغاز کنیم.

تولید و صادرات نفت برزیل رو به رشد است. آلبوکرکه گفت: ۲۰۲۰ سال بهتری برای برزیل خواهد بود و برآورد می‌شود تولیدش از ۳.۱ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۹ به ۳.۵ میلیون بشکه در روز رشد کند. این کشور علاوه بر گسترش فعالیتهای اکتشافی، قصد دارد در سال ۲۰۲۰ حدود ۱.۴ میلیون بشکه در روز نفت صادر کند که بالاتر از یک میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

وزیر انرژی برزیل اظهار کرد: مجموعا کشورش قصد دارد معادل ۴.۳ میلیون بشکه نفت در روز در سال ۲۰۲۰ تولید کند که حدود ۱۳ درصد بالاتر از سال گذشته خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، وزیر انرژی برزیل همچنین گفت: برزیل از قیمت فعلی ۶۴ دلار در هر بشکه نفت برنت راضی است.

همچنین مطالعه کنید:

ایران و ازبکستان برای همکاری‌های حمل و نقل اعلام آمادگی کردند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، هیأتی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *