صفحه اصلی / استان ها / کلنگ احداث ۲۹۲ کلاس درس کرمان در دی‌ماه به زمین زده شد
کلنگ احداث ۲۹۲ کلاس درس کرمان در دی‌ماه به زمین زده شد

مدیرکل آموزش و پرورش استان:

کلنگ احداث ۲۹۲ کلاس درس کرمان در دی‌ماه به زمین زده شد

کسب و کار نیوز:مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان «نگاه ملی و تحول منطقه‌ای» را شعار هفته شوراهای آموزش و پروش اعلام کرد و گفت: در سال‌های اخیر تحولات خوبی در ورود خیرین به حوزه آموزش و پرورش شاهد بودیم، به‌طوری که ۲۰۰ کلاس درس در دی‌ماه امسال توسط خیرین در استان کرمان کلنگ‌زنی شده همچنین در هفته گذشته عملیات احداث ۹۲ کلاس درس توسط بخش دولتی با نام شهدای مقاومت آغاز شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, “احمد اسکندری‌نسب” پیش از ظهر امروز ۲۶ دی‌ماه در جلسه شورای آموزش و پرورش با محوریت تجلیل از شوراهای برتر آوپ استان کرمان با اشاره به آغاز هفته شوراهای آموزش و پرورش گفت: شورای آموزش و پرورش یکی از شوراهایی است که در کشور مستند و قانونی عمل می کند و این شورا ظرفیت مناسبی برای تعلیم و تربیت بوده و بهترین مکان برای حل مشکلات آموزش و پروش است.

وی لزوم توسعه کشور را در گرو توسعه آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: توسعه پایدار در گرو توسعه انسانی است و جامعه‌ای که می خواهد در مسایل اقتصادی، فرهنگی، علمی و … مانور بدهد مستلزم تربیت دانش‌آموزان خلاق و پویاست و مدرسه‌ها باید با نشاط، خلاق و پویا زمینه‌ساز این مهم باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان مدرسه محوری را یکی از راهکارهای پویایی مدارس برشمرد و اظهار کرد: آمادگی داریم فضای مدارس را به سمت فضای تربیتی، ورزشی، فراگیری احکام شهری و … برای تمامی اقشار جامعه سوق دهیم تا بتوانیم با کمک دستگاه‌های دیگر جایگاه مدرسه را به صورتی تعریف کرده که این مهم را دنبال کنند.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پروش نیازمند همکاری همه نهادهاست، تصریح کرد: معتقدیم اگر توجه ویژه ای به آموزش و پروش داشته باشیم قطعا آینده نظام و جامعه را تضمین خواهیم کرد.

اسکندری‌نسب «نگاه ملی و تحول منطقه‌ای» را شعار هفته شوراهای آموزش و پروش اعلام کرد و افزود: در سال‌های اخیر تحولات خوبی در ورود خیرین به حوزه آموزش و پرورش را شاهد بودیم به‌طوری که ۲۰۰ کلاس درس در دی‌ماه امسال توسط خیرین در استان کرمان کلنگ‌زنی شده همچنین در هفته گذشته عملیات احداث ۹۲ کلاس درس توسط بخش دولتی با نام شهدای مقاومت آغاز شده است.

وی با اشاره به قانون تبدیل به احسنت کردن فضاهای آموزش و پرورش به کاربری تجاری و با اعلام این خبر که در سال جاری ۳۱۰ پروژه نیمه تمام در حوزه آموزش و پرورش فعال شده‌ است، عنوان کرد: حدود ۵ کیلومتر از فضاهای آموزشی آموزش و پروش در استان کرمان بَر تجاری دارند که می‌تواند نجات دهنده سیستم آموزش و پرورش در استان کرمان باشند که می‌توانیم با مشارکت دیگران از این فرصت نهایت استفاده را بکنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از تعامل فرمانداران با آموزش و پرورش سخن به میان آورد و بیان کرد: برخی از فرمانداران منابع پایدار برای آموزش و پرورش تامین کرده‌اند.

وی ادامه داد: امسال ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از سوی دولت برای مشارکت خیرین در کشور تخصیص داده شده به‌طوری‌که اگر خیری ۳۰ درصد هزینه‌های ساخت را متقبل شود، مابقی آن توسط دولت پرداخت خواهد شد.

اسکندری‌نسب با بیان این مطلب که در شهر کرمان فضاهای زیادی در حال ساخت است که امیدواریم در آینده نزدیک به‌بهره‌برداری برسند تا سرانه آموزشی استان ارتقا یابد، اظهار کرد: یک هزار و ۱۷۰ کلاس در سطح استان کرمان بالای ۳۵ دانش‌آموز در آنها مشغول به تحصیل هستند که مرکز استان در صدر آنها قرار دارد به‌گونه‌ای‌که در شهر کرمان از هم اکنون مردم نگران ثبت‌نام فرزندانشان برای مهرماه سال‌آینده هستند و باید این دغدغه در شهر کرمان رفع شود.

همچنین مطالعه کنید:

با بانک‌های متخلف در موضوع وام ازدواج برخورد می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، علی صالح‌آبادی در حاشیه جلسه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.