صفحه اصلی / اقتصادی / بیمه / پرداخت ۳ میلیارد تومان برای کمک به جان‌باختگان و مصدومان حادثه کرمان

رییس کل بیمه مرکزی خبر داد

پرداخت ۳ میلیارد تومان برای کمک به جان‌باختگان و مصدومان حادثه کرمان

کسب و کار نیوز - رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد که شرکت‌های بیمه‌ای تعهدی برای پوشش بیمه‌ای مراسم تشییع در کرمان نداشتند اما طی مذاکرات انجام شده، بیمه ایران سه میلیارد تومان را به عنوان هدیه به افراد فوتی و مصدومی پرداخت خواهد کرد.

 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، در جریان مراسم تشییع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان حدود ۶۰ نفر از هموطنان به دلیل ازدحام جمعیت جان باختند و در حالی بحث‌هایی در رابطه با بیمه این افراد مطرح بود که امروز غلامرضا سلیمانی – رییس کل بیمه مرکزی – در نشستی خبری درباره این‌که صنعت بیمه چگونه خسارت مربوط به این افراد را پرداخت می‌کند و آیا مکلف به این امر است؟ توضیح داد: در این مراسم تعهدی از سوی شرکت‌های بیمه وجود نداشت و در این شرایط پرداختی هم برای آنها الزامی نیست.

وی اظهار کرد: اما با توافق انجام شده، قرار است سه میلیارد تومان از سوی بیمه ایران به عنوان کمک به افراد فوتی و مصدومان بدون  این‌که حق بیمه‌ای از آنها دریافت شده باشد، پرداخت شود.

طرح بخشودگی جرائم بیمه ثالث از اول بهمن‌

رییس کل بیمه مرکزی در نشست خبری خود از طرح بخشودگی جرائم بیمه ثالث از اول بهمن‌ماه نیز خبر داد و گفت: بخشنامه مربوطه در این باره صادر و ابلاغ شده است.

سلیمانی با ارائه‌ توضیحاتی اظهار کرد: با توجه به این‌که ممکن است اقشار آسیب‌پذیر به دلیل مشکلاتی در پرداخت‌های بیمه با موانعی مواجه باشند از این‌رو تصمیم گرفتیم تا طرح بخشودگی را به مناسبت دهه فجر اجرایی کنیم.

رییس کل بیمه مرکزی گفت: در حال حاضر ۲۲ میلیون خودرو در کشور وجود دارد که ۲۰ میلیون آنها بیمه و ۱۰ درصد باقی‌مانده دیگر آنها بیمه نیستند. از این‌رو از اول بهمن‌ماه سه ماه فرصت دارند با مراجعه و پیگیری موضوع بیمه ثالث را دریافت کند در عین حال که جرائم مربوطه نیز بخشیده خواهد شد.

وی در رابطه با موتورسیکلت‌ها نیز بیان کرد: اکنون حدود ۹ میلیون موتورسیکلت در حال تردد هستند اما بیمه ثالث ندارند که برای آنها نیز این فرصت سه ماهه در نظر گرفته شده که از اول بهمن‌ماه برای دریافت بیمه ثالث مراجعه کنند.

سلیمانی در رابطه با بخشودگی جرائم بیمه ثالث به مشمولیت ماشین‌آلات کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که این ماشین‌آلات حادثه‌افرین هستند با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی انجام شده صاحبان این دستگاه‌ها نیز از ابتدای بهمن‌ماه به مدت سه ماه می‌توانند برای بیمه ثالث مراجعه کرده و اگر تاکنون بیمه نبودند نیز مشمول جریمه نخواهند شد.

صندوق بیمه حوادث طبیعی از سال آینده راه‌اندازی می‌شود

خبر دیگری که رییس کل بیمه مرکزی در این نشست اعلام کرد به ایجاد صندوق بین حوادث طبیعی اختصاص داشت.

به گفته سلیمانی، طرح ایجاد این صندوق بعد از تصویب در مجلس شورای اسلامی برای بررسی به شورای نگهبان رفت که ایراداتی به آن وارد بود، اما این ایرادات در حال بررسی و اصلاح است و احتمالا با نهایی شدن آن تا قبل از پایان سال جاری به بیمه مرکزی ابلاغ و از سال آینده اجرایی می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

دلار

کیش و مات سفته بازان ارزی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، بازار ارز در آخرین روز هفته نیز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *