صفحه اصلی / استان ها / تلاش برای بهبود وضعیت برنج گیلان
تلاش برای بهبود وضعیت برنج گیلان

تلاش برای بهبود وضعیت برنج گیلان

کسب و کار نیوز:مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی گیلان گفت: تلاش داریم تا برنج استان وضعیت بهتری پیدا کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, منشی زاده امروز در جلسه کشاورزی گیلان از تلاش برای بهبود وضعیت محصول برنج در استان خبر داد و گفت: برای به دست آوردن نتایج مطلوب و ارزشمند برای محصول برنج در سال‌جاری بر اساس سیاست‌ها و رسالت سازمانی، نیازمند همکاری و هماهنگی همه بخش‌های تحقیقاتی، اجرایی، ترویجی و حمایتی هستیم.

وی با بیان اینکه این همکاری و هماهنگی باید در قالب یک برنامه عملیاتی تهیه و تدوین شود، افزود: یافته‌های تحقیقاتی که توسط محققین موسسه تحقیقات برنج طی سالیان متمادی به ‌دست‌آمده برای انتقال به مروجین و بهره‌برداران در جهت افزایش عملکرد یا کاهش هزینه‌های تولید باید در قالب برنامه سالانه پیش‌بینی و اجرایی شود.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی گیلان تصریح کرد: همچنین سیاست‌ها و رسالت سازمانی که در بخش زراعت برنج مشخص شود از نظر رعایت اصول فنی و اعمال مدیریت بهینه نهاده‌های کشاورزی (آب، کود و سموم شیمیایی، ماشین‌آلات) و نیز تولید محصول گواهی‌شده (سالم) باید در قالب برنامه فوق مدنظر قرار گیرد.

منشی زاده خاطرنشان کرد: سایر موضوعات مرتبط با زراعت برنج از جمله مسائل مربوط به بیمه کشاورزی و حمایت‌های لازم توسط ترجمان‌های مرتبط شامل بانک کشاورزی، شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، سازمان آب، اداره کل هواشناسی و … باید برنامه‌ها و سیاست‌ها جهت بهبود وضعیت کشت و کار برنج در تمام مراحل و همچنین مسائل مربوط به پس از برداشت برنج از جمله صنایع تبدیلی و تکمیلی (شالی‌کوبی‌ها) را اعلام کنند.

وی گفت: این موارد در قالب برنامه یک‌ساله تهیه و تدوین شود و بر اساس این برنامه هر کدام از بخش‌ها وظایف خود را انجام داده تا به هدف نهایی که همان بهبود وضعیت محصول برنج در استان است، دست پیدا کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

آیت الله رئیسی: تولید شرط داشتن اقتصادی مقاوم در برابر تکانه‌ها است

به گزارش کسب و کار نیوز ، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنیه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.