صفحه اصلی / استان ها / نامگذاری یکی از کانون‌های مساجد چهارمحال و بختیاری به نام سردار شهید قاسم سلیمانی
سپهبد قاسم سلیمانی

نامگذاری یکی از کانون‌های مساجد چهارمحال و بختیاری به نام سردار شهید قاسم سلیمانی

کسب و کار نیوز:مدیر کانون فرهنگی و هنری مساجد چهارمحال‌وبختیاری گفت: اقدام شاخص ستاد کانون مساجد استان که امروز مصوب شد، نامگذاری یکی از کانون‌های فعال استان به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است که امیدواریم این اقدام در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت منشأ اثر باشد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, محمدرضا مظاهری با اشاره به شهادت مالک اشتر زمان، سردار شهید قاسم سلیمانی، اظهار کرد: شهادت ایشان وحدت و انسجام ملت را در پی داشت که در چند روز اخیر و در مراسم تشییع سردار شهید، شاهد این موضوع بودیم.

وی افزود: شکل‌گیری شخصیت شهید سردار سلیمانی برآمده از باورهای انقلابی و اسلامی بود که توانست رسالت انسانی خود را در جغرافیای زمینی جهان به بهترین شکل ایفا کند و در ذهن و زبان همگان مانا و ماندگار شود.

مظاهری با بیان اینکه شهید سردار سلیمانی با تأسی به مکتب أباعبدالله‌الحسین(ع) در جرگه انسان‌های تأثیرگذار زمان خود قرار گرفت، افزود: او با مالکیت عقل و مدیریت احساس، پس از شهادت نیز مظهر عدالتخواهی در جهان قرار گرفته است که مؤید این موضوع، ابراز احساسات ملت ایران و دیگر کشورها در پی شهادت این چهره بزرگ است.

وی امنیت موجود امروز در کشور را مرهون خون شهدایی چون سردار شهید سلیمانی دانست و افزود: حضور و ابراز احساسات مردم حاوی دو پیام مهم است نخست، احترام، تجلیل و دفاع از انسانیت که در شخصیت او متبلور شده است و دوم، اعلام انزجار و نفرت از خودخواهی و خودکامگی و ترور ملت‌ها توسط شخصیت‌هایی مانند ترامپ و همفکران وی که در جنایت اخیر شاهد بودیم.

مظاهری با استناد به سخن امام خمینی(ره)، گفت: امام فرمودند هر چه ملت را بکشید بیدارتر می‌شویم، لذا به برکت این شهادت‌ها بصیرت و انسجام ملت بر خلاف انتظار دشمن افزایش یافته است.

مدیر کانون فرهنگی و هنری مساجد استان در خصوص ویژه‌برنامه‌های این کانون در بزرگداشت یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی، بیان کرد: ما نیز به فراخور وظیفه‌ به‌ویژه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اقداماتی را در طی سه روز عزای عمومی انجام دادیم و برخی برنامه‌ها نیز در دستور کار قرار دارد.

مظاهری تأکید کرد: اقدام شاخص ستاد کانون مساجد استان که امروز مصوب شد، نامگذاری یکی از کانون‌های فعال استان به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است که امیدواریم این اقدام در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت منشأ اثر باشد.

وی ادامه داد: از اولین روز اعلام عزای عمومی پخش تلاوت قرآن کریم از مأذنه‌های مساجد و نیز قرائت سوره مبارکه فجر پس از نماز مغرب و عشاء و اهدای ثواب این تلاوت‌ها به روح مطهر سردار شهید از دیگر برنامه‌ها بود.

مظاهری بیان کرد: برگزاری مجالس سخنرانی در خصوص ابعاد شخصیتی سردار شهید سلیمانی و در جهت بصیرت‌افزایی توسط امامان جماعت مساجد و محله‌ها و نیز، مشارکت فعال و گسترده اعضای کانون مساجد در پویش سراسری «سردار آسمانی» که در بستر سایت بچه‌های مسجد اتفاق افتاد، از دیگر برنامه‌های کانون مساجد استان بود.

وی با اشاره به برخی دیگر از برنامه‌های بزرگداشت سردار شهید سلیمانی، خاطرنشان کرد: اجرای سرودهای حماسی، برگزاری جلسات شعرخوانی، فضاسازی و سیاهپوش کردن مساجد برای اقامه عزا به مناسبت شهادت سردار سلیمانی و در آستانه دهه فاطمیه، تکریم خانواده شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم از دیگر برنامه‌ها هستند که تداوم این برنامه‌ها در طول سال در دستور کار قرار دارد.

همچنین مطالعه کنید:

تامین مالتی‌مدیای سایپاشاهین از منبع داخلی سوم آغاز شد/ تولیدکننده از مجموعه‌های مهم تامین قطعات الکترونیکی پیشرفته و باکیفیت مورد استفاده در صنایع دفاعی است

به گزارش سایپانیوز، محمدحسن جبلی‌جوان با بیان مطلب فوق افزود: گروه خودروسازی سایپا باهدف استفاده از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *