صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / مصرف روغن ماهی در سلامت قلب مؤثر است؟

مصرف روغن ماهی در سلامت قلب مؤثر است؟

کسب و کار نیوز - مبتلایان به بیماری عروق كرونر قلب بنا بر توصیه انجمن قلب آمریكا باید برای كاهش خطر حمله قلبی اسیدهای چرب امگا۳ مصرف كنند كه در ماهی و مكمل‌های روغن ماهی یافت می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روزنامه جام جم ،این توصیه بر اساس تحقیقاتی است که در گذشته به نتایج مثبتی پیرامون مصرف مکمل‌های روغن ماهی و کاهش خطر حمله قلبی دست یافته بودند. این در حالی است که از تحقیقات جدید نتایج ضدونقیضی حاصل شده است.

برای مثال، نتایج یک تحقیق جدید حاکی است مکمل‌های روغن ماهی در پیشگیری از عوارض ناشی از بیماری‌های قلبی و ‌عروقی نظیر سکته یا حمله قلبی تأثیر تنها اندکی دارند. در تحقیقی دیگر محققان به تأثیر روغن ماهی روی دیابت نگاه کردند و دریافتند مصرف مکمل‌های روغن ماهی نتوانست خطر سکته و حمله قلبی را در بیماران مصرف‌کننده کاهش دهد.

باز هم در تحقیقی دیگر نشان داده شد مصرف مکمل روغن ماهی راهکاری مؤثر برای پیشگیری یا کاهش خطر عوارض جدی بیماری‌های قلبی‌ و عروقی نیست. اما در این میان هنوز هم تحقیقاتی هستند که خلاف این قضیه را نشان می‌دهند و همچنان بر تأثیر به سزای روغن ماهی دلالت دارند.

در یک نمونه از تحقیقات این‌چنینی محققان دریافتند میزان بالای مکمل‌های روغن ماهی به کاهش چشمگیر عوارض ناشی از بیماری‌های قلبی‌و عروقی در بیماران دارای تری‌گلیسیرید بالا و پرریسک انجامید.

با این تفاسیر گویا اثبات تأثیر مکمل‌های روغن ماهی روی سلامت قلب به تحقیقاتی گسترده‌تر نیاز دارد. پزشکان توصیه می‌کنند برای حفظ سلامت قلب در وهله اول باید به سبک زندگی سالم روی آورد و صرفا به مکمل‌های تقویتی اکتفا نکرد.

 

همچنین مطالعه کنید:

بورس ۹۴۰۰ واحد رشد کرد/ شاخص به یک میلیون و ۳۲۰ هزار واحد رسید

شاخص کل بورس تهران در شروع معاملات امروز دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ با رشد ۹۴۹۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *