صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / مترو هشتگرد سه‌شنبه افتتاح می‌شود

وزیر راه و شهرسازی:

مترو هشتگرد سه‌شنبه افتتاح می‌شود

کسب و کار نیوز - محمد اسلامی در آیین بهره برداری از ٢٤٣ دستگاه ناوگان ریلی شامل واگن باری و مسافری، خودکشش و لوکوموتیو که در ایستگاه راه آهن برگزار شد گفت: بخشی از ناوگانی که امروز وارد شبکه ریلی کشور شد ریل باس‌ها هستند که برای توسعه قطارهای حومه‌ای اطراف کلانشهرها کاربرد دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز، وی گفت: با هدف کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک کلانشهر تولید ریل باس‌ها باید افزایش یابد و ریل باس‌ها به خطوط ریلی حومه‌ای اضافه شود.

اسلامی خبر داد که مسیر دسترسی کلانشهرها از جاده به ریل تبدیل خواهد شد و قطارهای حومه ای برای جابجایی مردم کلانشهرها به کار گرفته می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: با افتتاح مترو هشتگرد در روز سه شنبه گام بزرگی در جهت استفاده از قطار به جای خودرو در کلانشهرها برداشته شد.

وی همچنین خبر داد که تاکنون هشت شرکت ریلی سازنده واگن و لوکوموتیو و هم چنین ١٣ شرکت بهره بردار در ساخت تولید و بازسازی واگن‌ها مشارکت کردند که نشان دهنده همت وزارت راه برای رونق تولید داخلی است.

اسلامی به اقدام شب گذشته سازمان بهینه سازی مصرف سوخت اشاره کرد و گفت: از وزارت نفت که بعد سال‌ها از تبصره ١٢ قانون رفع موانع تولید حمایت و ١٨ میلیارد از محل صرفه جویی سوخت به حساب شرکت راه آهن واریز کرد تشکر می‌کنم.

وزیر راه و شهرسازی  با ابراز امیدواری از عملیاتی شدن تبصره ماده ١٨ قانون بودجه سال٩٨ نیز افزود: امیدوارم سیستم تامین مالی بتواند در جهت رونق تولید گام بردارد و شرکت های خصوصی وارد توسعه ناوگان شوند.

همچنین مطالعه کنید:

عباس علوی راد

اولویت‌های اقتصادی دولت سیزدهم

عباس علوی‌راد، اقتصاددان اولویت اول اقتصاد ایران در دولت جدید در کوتاه مدت، افزایش رشد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *