صفحه اصلی / سرخط خبرها / لاریجانی: آمریکا فقط به دنبال نفت سوریه است

لاریجانی: آمریکا فقط به دنبال نفت سوریه است

کسب و کار نیوز - رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا فقط به دنبال نفت سوریه است، گفت: ملت سوریه نیاز به قیّم ندارند و باید بتوانند بدون فشار بیرونی قانون اساسی کشورشان را تدوین و تصویب کنند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی در دیدار جمعی از روسای قبایل عشایر سوریه با اشاره به نقش تعیین کننده قبایل سوریه در ایجاد ثبات در این کشور، افزود: نقش سوریه در چند دهه اخیر در جریان مقاومت بسیار اثرگذار بوده، آن هم در شرایطی که برخی کشورها نمی‌خواهند این کشور آرام باشد و خسارات زیادی به آن وارد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه دوره بحران سوریه سپری شده و اکنون به دوران بازسازی آن رسیده‌ایم، عنوان کرد: خوشبختانه شیوخ عشایر در شرایط حساس کنونی سوریه، تحلیل درستی از وضعیت دارند و از توطئه برخی کشورها علیه خود آگاه هستند.

رییس مجلس شورای اسلامی با یادآوری این موضوع که برخی از کشورهای منطقه مدعی بودند سوریه ظرف مدت کوتاهی سقوط خواهد کرد، اظهار داشت: سوریه توانست بر توطئه خطرناک آنها توفیق یابد و مردم این کشور نیز غیرت دینی خوبی از خود نشان دادند که نقش شما روسای قبایل در این قضیه بسیار مهم بوده است.

لاریجانی ادامه داد: ارتش آبدیده سوریه نیز کفایت بسیار خوبی در مقابله با تروریسم از خود نشان داد.

وی با بیان این که حل برخی مشکلات سوریه  باعث می‌شود هیچ کشوری جرأت اقدام ماجراجویانه علیه سوریه را پیدا نکند،گفت: حضور تروریست‌ها در منطقه ادلب آثار سوء فراوانی دارد و این معضل باید هرچه سریع‌تر برطرف شود همچنین نقش موذیانه آمریکا در قبال سوریه که امروز به خوبی شفاف شده باید مدنظر قرار گیرد.

آمریکا فقط به دنبال نفت سوریه است

رییس قوه مقننه ادامه داد: اظهارات ترامپ به خوبی نشان داد که آنها صرفا به دنبال نفت هستند و این موضوع برای کشوری که مدعی ابرقدرتی جهان است، آبروریزی محسوب می‌شود زیرا کسی که مدعی مدیریت جهان است، امروز تنها به یک سارق بدل شده است که دوره آن دوامی نخواهد داشت.

لاریجانی در ادامه با اشاره به مذاکرات آستانه عنوان کرد: همکاری‌های ایران، ترکیه و روسیه در چارچوب این مذاکرات بسیار مثمرثمر بوده است ضمن اینکه در حال حاضر موضوع قانون اساسی در آینده سوریه نقش محوری دارد که باید توسط ملت سوریه تدوین و به تصویب برسد چرا که ملت رشید سوریه نیاز به قیّم ندارند و باید بتوانند قانون اساسی کشورشان را بدون فشار بیرونی تدوین کنند.

 شرط گذاری برخی کشورها برای بازسازی سوریه شرم‌آور است

وی افزود: برخی کشورها برای بازسازی و حمایت از سوریه شرط گذاشته‌اند که این موضوع شرم‌آور است و همین‌ها باعث خسارت‌های بسیار به این کشور شد، در حالی که ملت سوریه باید برای آنها شرط بگذارند.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با هر اقدامی علیه تمامیت ارضی سوریه و با هر تحرک تعرض‌آمیزی نسبت به این کشور مخالف بوده و از سوریه در مبارزه با تروریسم و در زمینه بازسازی حمایت می‌کند.

لاریجانی با اشاره به حملات هر از چندگاه اسرائیلی‌ها به مواضع سوریه گفت: این حملات از روی عصبانیت نسبت به تسلط سوریه بر کشور خود و پیشرفت‌هایی است که هر روز به آن دست پیدا می‌کند.

روسای برخی قبایل عشایر سوریه نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حمایت‌های جمهوری اسلامی در زمان مبارزه با تروریسم، نقش ایران در روزهای بحرانی سوریه را سازنده بسیار حیاتی بوده عنوان کردند.

همچنین مطالعه کنید:

بورس ۹۴۰۰ واحد رشد کرد/ شاخص به یک میلیون و ۳۲۰ هزار واحد رسید

شاخص کل بورس تهران در شروع معاملات امروز دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ با رشد ۹۴۹۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *