صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / احتمال تبدیل کره شمالی به قطب تولید نفت و گاز
تبدیل کره شمالی به قطب تولید نفت و گاز

احتمال تبدیل کره شمالی به قطب تولید نفت و گاز

کسب و کار نیوز :کره شمالی در سال‌های اخیر برای تأمین نیازهای اولیه مردم خود با چالش روبه‌رو بوده، اما با توجه به انتشار گزارش‌هایی درباره منابع احتمالی نفت و گاز این کشور، آمریکا و متحدانش ممکن است با دشمنی قوی‌تر در منطقه روبه‌رو شوند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا, مایک رگو، مشاور اکتشاف نفت و گاز، به‌تازگی در مقاله‌ای این احتمال را مطرح کرده که کره شمالی ظرفیت مطلوبی در بخش خشکی و فراساحلی دارد و کسانی که شهامت برداشتن نخستین گام را در این عرصه داشته باشند، پاداش بزرگی به‌دست خواهند آورد.

به گفته رگو، فرصت‌های اکتشافی با هزینه و ریسک نسبتا پایین در محیطی با رقابت کم و با بازاری تشنه انرژی در اطراف آن، جذابیت‌های کره شمالی را بالا می‌برند.

وی اعلام کرد با توجه به وجود ساختارهای هیدروکربوری فعال در بخش خشکی و فراساحلی و سابقه اکتشاف نفت از دهه ۱۹۷۰ میلادی تا کنون در کره شمالی، عجیب است که این کشور همچنان برای تأمین سوخت خود به واردات از چین و روسیه وابسته است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد کره شمالی هفت مخزن زمین‌شناختی اکتشاف نشده در اختیار دارد و سه مخزن از آنها، ساختارهای نفتی اثبات‌شده دارند.

همچنین مطالعه کنید:

ارتباطات کمترین و حمل و نقل بیشترین نرخ تورم خرداد ۱۴۰۰ را ثبت کردند

مرکز آمار جزئیات نرخ تورم خرداد سال جاری را در بخش‌های مختلف منتشر کرد. بر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *