صفحه اصلی / سرخط خبرها / مالیات از مهم‌ترین منابع درآمد دولت‌ها برای توسعه کشور است

مدیرکل امور مالیاتی البرز:

مالیات از مهم‌ترین منابع درآمد دولت‌ها برای توسعه کشور است

کسب وکار نیوز - مدیرکل امور مالیاتی البرز، مالیات را یکی از مهم‌ترین منابع درآمد دولت‌ها برای تأمین اعتبارات عمرانی و توسعه شهرها و روستاها عنوان کرد.

به گزارش  کسب و کار نیوز به نقل از رسانه مالیاتی ایران، سید مجتبی تقوی، مدیرکل امور مالیاتی البرز اظهار داشت: در هفت ماه نخست سال جاری، بیش از ۱۴ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی در استان البرز وصول شده است که این تحقق درآمد، ناشی از کوشش و درایت کارکنان، مشارکت بسیار خوب مودیان، شناسایی منابع جدید و وصول معوقات مالیاتی سنوات گذشته است.
وی افزود: درآمدهای مالیاتی استان در هفت ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته ۴۱ درصد رشد داشته و در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد درآمدهای استان از محل درآمدهای مالیاتی تأمین می‌شود.
مدیرکل امور مالیاتی البرز خاطرنشان کرد: همچنین از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده در هفت ماهه نخست سال جاری، بیش از دو هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز شده است.
وی از برنامه‌ریزی و پیگیری جدی این اداره کل جهت مقابله با فرار مالیاتی در استان خبر داد و گفت: تشکیل کارگروه ویژه بررسی تراکنش‌های بانکی مشکوک و همچنین تشکیل کارگروه ویژه مبارزه با فرار مالیاتی با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط از اقدامات اثرگذار این اداره کل است.

همچنین مطالعه کنید:

کشمکش بر سر ترخیص کالا

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، همچنین جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور نیز …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *