صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / اجرای پروژه راهبردی کاغذ سبز خوزستان، اقدامی مؤثر برای جلوگیری ازخروج ارز و صیانت از محیط زیست

مديرعامل بانك صنعت و معدن اعلام کرد

اجرای پروژه راهبردی کاغذ سبز خوزستان، اقدامی مؤثر برای جلوگیری ازخروج ارز و صیانت از محیط زیست

کسب و کار نیوز - دكتر حسين مهري مديرعامل بانك صنعت و معدن گفت : اجراي طرح كاغذ سبز خوزستان اقدامي مؤثر براي جلوگيري از خروج ارز از كشور و صيانت از محيط زيست است و سبب ايجاد اشغال پايدار در منطقه كمتر برخوردار استان خوزستان خواهد شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از بانک صنعت و معدن، دکتر حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت :  اجرای طرح کاغذ سبز خوزستان اقدامی مؤثر  برای جلوگیری از خروج ارز از کشور و صیانت از محیط زیست است و سبب ایجاد اشغال پایدار در منطقه کمتر برخوردار استان خوزستان خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن،  وی در حاشیه مراسم امضای موافقتنامه تاسیس کارخانه کاغذ سبز خوزستان ضمن بیان این مطلب افزود : میزان سرمایه گذاری در این طرح بالغ بر ۴۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار یورو می باشد که به صورت سندیکایی با مشارکت این بانک و بانک‌های پارسیان، ملی و سپه تامین می شود.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن اظهار داشت: این بانک طرح های بزرگ و زیربنایی صنعتی را در کشور تأمین مالی کرده و از این طریق نقش مؤثری در رونق تولید و توسعه اقتصادی کشور ایفا کرده است.
وی با تأکید بر وظیفه ملی بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک تخصصی – توسعه ای بیان داشت: اجرای طرح کاغذ خوزستان که به منظور تولید کاغذ از باگاس (تفاله نیشکر) ایجاد می گردد، ارزش افزوده بالایی ایجاد کرده و از خروج سالانه ۲۰۰ میلیون دلار ارز جلوگیری خواهد کرد و برای ۴۶۴ نفر بصورت مستقیم و ۲ هزار نفر بصورت غیر مستقیم در منطقه کمتر برخوردار شادگان، اشتغال پایدار ایجاد می کند.
گفتنی است بر اساس این موافقتنامه، ظرف مدت سه سال در منطقه شادگان استان خوزستان، کارخانه استحصال کاغذ با توان تولید سالانه ۲۴۰ هزار تن کاغذ ایجاد می‌شود؛ تولیدات این کارخانه، ۳۸ درصد کاغذ مورد نیاز سالانه کشور را تامین خواهد کرد و قرار است تا سه سال آینده تولیدات این کارخانه به بازار کاغذ که در سال‌های اخیر به دلیل نوسانات شدید ارز دچار اختلال شده است، عرضه شود.

همچنین مطالعه کنید:

مدیر عامل و تیم کارشناسی بیمه ایران از پالایشگاه تهران بازدیدکردند

به گزارش روابط عمومی ، در این دیدار که با حضور احمد صفرزاده معاون فنی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *