صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / “شرکت‌های خلاق” هم از خدمات صادراتی بهره‌مند می‌شوند

“شرکت‌های خلاق” هم از خدمات صادراتی بهره‌مند می‌شوند

کسب و کار نیوز- معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شرکت‌های خلاق نیز مانند شرکت‌های دانش‌بنیان، خدمات صادراتی متنوعی ایجاد کرده است؛ این شرکت‌ها می‌توانند محصولات خود را با استفاده از این امکانات به بازارهای جدید صادر کنند.

به گزارش کسب و کار نیوز، در این راستا با توجه به اینکه تسهیل فرآیند صادرات کالا و خدمات و همچنین آموزش و مشاوره شرکت‌ها در حوزه صادرات از جمله نیازهای اساسی شرکت‌های خلاق است، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سعی دارد تا با شناسایی و ارزیابی شرکت‌های فعال در این حوزه، خدماتی با کیفیت و اثربخش برای توسعه توان صادراتی شرکت‌ها ارائه شود. شرکت‌های خلاق می‌توانند برای تسهیل در امر صادرات، خدمات متنوعی از این معاونت و نهادهای همکار دریافت کنند. از جمله این خدمات می‌توان به «اعزام و پذیرش هیأت‌های تجاری»، «حضور در پاویون ملی در نمایشگاه‌های خارج از کشور»، «حضور مستقل در نمایشگاه‌های خارجی»، «ارائه کمک هزینه تحقیقات بازار بین‌المللی»، «پرداخت کمک هزینه‌های تهیه اقلام تبلیغاتی بین‌المللی» و «عضویت در وب‌سایت‌های B2B» اشاره کرد.

شرکت‌های خلاق همچنین مورد ارزیابی صادراتی قرار می‌گیرند. در ارزیابی آمادگی صادرات به طور کلی شاخص‌هایی مانند «دارا بودن بازار داخلی»، «داشتن برنامه و اهداف جامع صادراتی مدون»،«وجود زیرساخت‌های کافی به منظور صادرات مانند وبسایت‌های دو زبانه» مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین دارا بودن گواهینامه‌ها و استانداردهای بین‌المللی، بسته‌بندی مناسب کالا، وجود تحقیقات بازار بین‌المللی و… مورد توجه قرار خواهند گرفت. بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس وب سایت‌های اینترنتی «ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز»، «برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق» و «کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری» مراجعه کنند.

همچنین مطالعه کنید:

آورکلاک

رونمایی آورکلاک از سه پروژه در حوزه امنیت رمز ارز

به گزارش کسب و کار نیوز، این نشست خبری که در روز سه‌شنبه ۸ مهرماه ۱۳۹۹ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *