صفحه اصلی / استان ها / مسکن همچنان در رکود
مسکن

مسکن همچنان در رکود

کسب و کار نیوز :رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرج گفت: بسیاری از مردم در شرایط کنونی توان خرید مسکن ندارند و با اجاره‌نشینی مجبور به جابجایی‌های مداوم هستند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, محمد قمی درخصوص وضعیت مسکن گفت: وضعیت بازار اصلا مناسب نیست و عملا در رکود قرار داریم و حتی سازندگان هم  دست از کار کشیده‌اند چون قیمت مصالح نیز افزایش داشته است.

وی در ادامه افزود: قیمت‌ها به حدی بی رویه رشد داشته است که مردم توان خرید ملک و املاک را ندارند، در این مدت قیمت‌ها حدود ۱۰۰ درصد بالا رفت و حالا که حدود ۳۰ درصد کاهش داشته می‌گوییم کاهش قیمت مسکن داشته‌ایم.

قمی در خصوص پیش به وضعیت مسکن اظهار داشت: ۳۰ درصد کاهش نسبت به بهار و تابستان سال جاری است و پیش بینی می‌شود تا پایان زمستان هم حدود ۲۰ درصد دیگر کاهش قیمت داشته باشیم.

وی در خصوص فاصله تا قیمت واقعی مسکن گفت: باید حدود ۶۰ درصد دیگر کاهش قیمت داشته باشیم تا به حدی برسیم که حداقل تعدادی خرید و فروش انجام شود.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک  کرج در پایان گفت: بسیاری از مردم در شرایط کنونی توان خرید مسکن ندارند و با اجاره‌نشینی مجبور به جابجایی‌های مداوم هستند.

همچنین مطالعه کنید:

به دنبال مدیریت بازار هستیم نه مداخله در آن

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق ایران، علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *