صفحه اصلی / اجتماعی / زنان و خانواده / لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان اصلاح شد

لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان اصلاح شد

کسب و کار نیوز - معصومه ابتکار با انتشار توئیتی آمادگی دولت را برای ابلاغ و اجرای این قانون مهم اعلام کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان موادی از لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان را بررسی و اصلاح کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت عصر امروز یکشنبه مجلس، مواد ۹ و ۱۷ لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان را بررسی کرده و به منظور تامین نظر شورای نگهبان تغییراتی را در آن اعمال کردند.

تبصره ماده ۹ این لایحه به شرح ذیل اصلاح شد:

هر گاه بی توجهی و سهل انگاری والدین منجر به نتایج موضوع این ماده شود حسب مورد به مجازات تا حداقل مندرج در بندهای فوق محکوم می‌شود.

در خصوص بند ت این ماده در صورتی والدین مشمول حکم این تبصره می‌شوند که اقدامات لازم برای جلوگیری از صدمه را انجام نداده باشند و صدمه مستند به آنها باشد.

براساس اصلاحات انجام شده در ماده ۱۷ این لایحه هر کس از وقوع جرم یا شروع به آن یا خطر شدید و قریب الوقوع علیه طفل یا نوجوانی مطلع بوده یا شاهد وقوع آن باشد و با وجود توانایی اعلام و گزارش به مقامات یا مراجع صلاحیت دار و کمک طلبیدن از آنها از این امر خودداری کند یا در صورت عدم دسترسی به این مقامات و مراجع و یا عدم تاثیر دخالت آنها در راس تجاوز و خطر از اقدام فوری و متناسب برای جلوگیری از وقوع خطر و یا تشدید نتجیه آن امتناع کند مشروط بر این که با این اقدام خطر قابل توجهی متوجه خود او یا دیگران نشود به یکی از مجازات‌های درجه ۶ قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود.

متن توئیت ابتکار:

“دیروز اخرین اصلاحات مربوط به لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان در مجلس صورت گرفت

همچنین مطالعه کنید:

تولید

۱۸۰۳ واحد تولیدی در مصادره ۱۲ بانک

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، هرچند چشم انداز بازار شب عید امسال …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *