صفحه اصلی / اصناف / رشد خزنده قیمت مرغ در بازار

رشد خزنده قیمت مرغ در بازار

کسب و کار نیوز- نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به افزایش قیمت مرغ در بازار از دولت خواست برنامه ریزی و نظارت بر تولید مرغ شب عید را از همین حالا آغاز کند.

به گزارش کسب و کار نیوز، حبیب اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران در گفتگویی از افزایش ۲۰۰ تومانی قیمت مرغ طی روزهای گذشته خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود به دلیل شرایط بازار و افزایش تقاضا هفته آینده نیز قیمت مجدداً حدود ۳۰۰ تومان افزایش پیدا کند.وی اضافه کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده ۸,۸۰۰ تومان و مرغ گرم بین ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان است.این فعال بخش خصوصی با اشاره به اینکه قیمت مرغ را مانند بسیاری دیگر از کالاهای ضروری عرضه و تقاضا تعیین می‌کند، گفت: هیچ گاه قیمت دستوری نمی‌تواند در این زمینه مؤثر واقع شود. وی در بخش دیگری از سخنان خود شرایط تأمین و توزیع نهاده‌های دامی را مطلوب توصیف کرد و گفت: در این حوزه مشکلی نداریم و گاهاً شاهد نوسانات جزئی در برخی از نهاده‌ها هستیم اما تلورانس قیمت‌ها نگران کننده نیست. اسدالله نژاد با اشاره به اینکه از اوایل بهمن ماه جوجه ریزی شب عید آغاز می‌شود، گفت: از دولت درخواست داریم که نظارت‌های خود را بر بحث نهاده‌های دامی و همچنین جوجه یک روزه افزایش دهد تا ما در ایام اوج تولید و مصرف با مشکل مواجه نشویم.

وی با اشاره به اینکه تولید در ایام شب عید نیازمند برنامه ریزی و نظارت دقیق است، گفت: قیمت مصوب جوجه یک روزه ۲,۵۵۰ تومان است، این در حالی است که اواخر ماه آبان و اوایل آذر ماه قیمت آن تا ۴,۰۰۰ تومان هم رسید، با وجود اینکه نه حجم جوجه ریزی بالا بود و نه اینکه در عرصه بحرانی داشتیم. ما نیز عاملان این مسئله را به سازمان حمایت و وزارت صمت به صورت مکتوب معرفی کردیم اما متأسفانه برخورد جدی با آنها نشد.اسداله نژاد تصریح کرد: دولت باید نظارت بر تأمین و توزیع نهاده‌ها از جمله جوجه یک روزه را از هم اکنون برای ایام عید آغاز کند، در غیر این صورت قیمت جوجه ممکن است در نیمه اول بهمن برای مرغ شب عید به مرز ۵۵۰۰ تا ۶,۰۰۰ تومان می‌رسد.وی اضافه کرد: مبادا شرایط به گونه‌ای باشد که قیمت تمام شده مرغ زنده برای تولیدکنندگان در ایام عید ۱۰,۵۰۰ تومان باشد و دولت انتظار داشته باشد که مرغداران آن را ۸,۵۰۰ تومان تحویل مصرف کننده بدهند.

همچنین مطالعه کنید:

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل تمدید شد

به گزارش کسب و کار نیوز، امیدعلی پارسا، با اعلام این خبر عنوان کرد: تمدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *