صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان / قطعی اینترنت ریسک سرمایه‌گذاری در ایران را افزایش داد
internet

قطعی اینترنت ریسک سرمایه‌گذاری در ایران را افزایش داد

کسب و کار نیوز، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران به شیوه محاسباتی خاصی میزان خسارت قطع اینترنت را محاسبه کرد.

فرزین فردیس، نایب‌رئیس کمیسیون اقتصاد، نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران، امروز در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به ضرر و زیان ناشی از قطع اینترنت گفت: با قطع اینترنت با دو دسته خسارت مواجه شدیم که یک دسته از این خسارت‌ها مربوط به خسارت‌های وارده به شرکت‌های ICT بود. این  در حالی است که  ICT  بخشی از اقتصاد ما است که سال گذشته علیرغم رشد منفی ۹ درصدی اقتصاد، ۶٫۵  درصد رشد مثبت داشت. او گزارشی از تأثیرات اقتصادی قطع اینترنت ارائه داد. بر اساس اظهارات او میزان خسارت مستقیم این رویداد بر کسب‌وکارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بالغ بر ۲۶۵۰ میلیارد تومان و خسارت‌های وارده بر سایر صنایع و فعالیت‌هایی که با زیرساخت ICT فعالیت می‌کنند، در حدود ۶۳۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

این فعال اقتصادی همچنین با اشاره به ۲ میلیون کسب‌وکار خانگی و ارتزاق حداقل ۲۵۰ هزار نفر از این طریق، یادآور شد: در ۱۶۳ ساعتی که اینترنت قطع بود، خسارت‌های جبران‌ناپذیری بر این کسب‌وکارها وارد آمد که به راحتی قابل اندازه‌گیری نیست.

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران تصریح کرد: افزایش ریسک سرمایه‌گذاری در ایران، از بین رفتن اعتماد به برندهای داخلی حوزه ICT و افزایش انگیزه افراد به مهاجرت و توقف فعالیت کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، از دیگر خسارت‌هایی هستند که در این مدت بر اقتصاد ایران وارد آمد.

فردیس با ابراز نگرانی از تبدیل شدن این اتفاق به یک رویه، تصریح کرد: در صورت تکرار قطعی اینترنت، حق همه مردم برای یادگیری، به‌روز شدن و ارتباط با دیگران ضایع می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

تولید در انتظار نقدینگی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، یک کارشناس اقتصادی در این رابطه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *