صفحه اصلی / سرخط خبرها / نیاز استارت‌آپ‌های کوچک گردشگری به حمایت دولت
majidi

مجيد حسيني‌نژاد، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق تهران

نیاز استارت‌آپ‌های کوچک گردشگری به حمایت دولت

کسب و کار نیوز - دولت هنوز اعتقادي به اكوسيستم استارت‌آپی در حوزه گردشگري پيدا نكرده است.

یادداشت

اتفاقی که می‌تواند رخ دهد این است که دولت مانند انرژی وارد اکوسیستم شود. امروز دولت استارت‌آپ‌های کوچک گردشگری را حمایت نمی‌کند. با این مفهوم بیگانه است. یا از شتاب‌دهنده‌های گردشگری حمایت نمی‌کند؛ نه‌تنها حمایت نمی‌کند، بلکه به‌دنبال ایجاد و تشکیل آن نیز نیست. تا وقتی دولت متولی آن جریان انرژی نشود و این انرژی وارد اکوسیستم استارت‌آپی در حوزه گردشگری نشود، کارها کوچک انجام می‌شود. ولی دولت می‌تواند به‌عنوان کاتالیزور در این حوزه عمل کند، اتفاقی که تاکنون رخ نداده.

معتقدم دولت می‌تواند این نقش را ایفا کند. توجه و قدرت اختیار و عمل دادن به جوان‌هایی که ظرفیت و پتانسیل فعالیت در حوزه گردشگری را دارند می‌تواند یک حوزه برای ایفای نقش دولت در این بستر باشد. همچنین دولت می‌تواند با بخش خصوصی و افراد تاثیرگذار در حوزه گردشگری شبکه‌سازی خوب و موثری انجام دهد، افرادی که در صنعت گردشگری کارآفرینی کرده‌اند، در زمینه آموزش این حوزه فعال هستند و البته رسانه‌های حوزه گردشگری. همچنین دولت می‌تواند به‌جای اجرای پروژه‌های متعدد دولتی، با بخش خصوصی همکاری اثرگذاری داشته باشد که نتایج مطلوب‌تری به بار خواهد داشت.

همچنین مطالعه کنید:

شرط برداشتن محدودیت‌ها واکسن است / تا امروز ۵۰ درصد جمعیت هدف کشور واکسن زده اند؛ تا هفته آینده این میزان به ۷۰ درصد می‌رسد / از فردا محدودیت سنی برای واکسیناسیون در سراسر ایران برداشته می‌شود / تشویق به واکسن نزدن، گناهی نابخشودنی است

بهرام عین اللهی در نشست کمیته علمی کشوری کرونا، افزود: این کمیته مرجع اصلی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *