صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / سال آینده سقف معافیت مالیاتی را سه میلیون تومان اعلام کردند

سال آینده سقف معافیت مالیاتی را سه میلیون تومان اعلام کردند

کسب و کار نیوز - دولت در تبصره ۶ لایحه بودجه سال آینده سقف معافیت مالیاتی را سه میلیون تومان پیشنهاد کرد. مالیات حقوق‌های بیشتر، به صورت پلکانی محاسبه می‌شود.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، بند الف تبصره ۶ لایحه بودجه سال آینده به سقف معافیت‌های مالیاتی اختصاص دارد. در این بند آمده است افرادی که سالیانه ۳۶ میلیون تومان حقوق می‌گیرند معاف از مالیات هستند.

 

بر اساس این بند نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایای فوق‌العاده و کارانه مازاد بر آن تا ۱.۵ برابر مشمول ۱۰ درصد مالیات، ۲.۵ برابر مشمول ۱۵ درصد مالیات و ۲.۵ برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات ۲۰ درصد مالیات تعیین شد.

همچنین در ادامه این بند مالیات برای نسبت به مازاد چهار برابر تا ۶ برابر مشمول مالیات ۲۵ درصد و نسبت به مازاد ۶ برابر ۳۵ درصد است.

میزان معافیت مالیاتی اشخاص نیز براساس قانون مالیات‌های مستقیم سالیانه ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است.

در قانون بودجه امسال حقوق کارکنان دولت تا ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معاف از مالیات بود و مبالغ بیش از آن به صورت پلکانی تا ۳۵ درصد به آن مشمول مالیات می‌شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (یکشنبه) لایحه بودجه ۴۸۴ هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ را به مجلس ارائه کرد.

منابع بودجه سال ۹۹ کل کشور حدود ۱۹ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۳۷۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال تعیین شده، سقف درآمد حاصل از ارزش صادرات نفت (نفت، گاز و…) نیز معادل ۴۵۴ هزار و ۹۸۶ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

همچنین مطالعه کنید:

بررسی تلویزیون LG OLED C1

به گزارش کسب و کار نیوز ، همان‌طور که در تلویزیون‌های OLED مرسوم است، C1 …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *