صفحه اصلی / سرخط خبرها / تهاتر بخشی از بدهی‌های ایدرو و ایمیدرو در بودجه ۹۹

تهاتر بخشی از بدهی‌های ایدرو و ایمیدرو در بودجه ۹۹

کسب و کار نیوز - تهاتر طلب‌ها با بدهی‌های سازمان‌های گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) تا سقف ۷۸۰۰ میلیارد ریال در لایحه بودجه ۹۹ کل کشور مجاز شمرده شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا،  مطابق بند «ه» تبصره هفت ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، به دولت اجازه داده می‌شود مطالبات قبل از سال ۹۷ سازمان‌های گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) بابت مشارکت در تامین سرمایه بانک تخصصی صنعت و معدن و همچنین مطالبات سازمان‌های مذکور و وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه بابت سهم متعلق به آنها از واگذاری سهام مطابق قوانین مربوط را با بدهی آنها به دولت بابت مالیات و سود سهام تا سقف ۷۸۰۰ میلیارد ریال به صورت جمعی- خرجی از طریق گردش خزانه تهاتر کند.

تهاتر بدهی‌ها با طلب‌ها پس از تایید سازمان حسابرسی، یکی از راه هایی است که توان مالی سازمان‌ها را برای انجام وظایف توسعه‌ای خود یاری می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (یکشنبه) لایحه بودجه ۴۸۴ هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ را به مجلس ارائه کرد.

بودجه سال ۹۹ کل کشور از نظر منابع حدود ۱۹ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۳۷۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون (۱۹.۸۸۷.۳۷۰.۹۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و مصارف بودجه نیز معادل همین رقم تعیین شده است.

همچنین مطالعه کنید:

شرطی برای واگذاری ۵٠ تن طلای سرخ به یک شرکت/ کسی پاسخگو نیست

به گزارش کسب و کار نیوز ، علی حسینی در پاسخ به این سوال که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *