صفحه اصلی / سرخط خبرها / قیمت جهانی مس صعودی شد

قیمت جهانی مس صعودی شد

کسب و کار نیوز - پس از کاهش چندین ماهه تولید مس تصفیه شده جهانی، روند تولید این محصول طی ۸ ماهه ۲۰۱۹ میلادی، افزایشی شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین‌المللی مس (ICSG) حاکیست: تولیدکنندگان جهانی مس از ابتدای ژانویه تا پایان ماه آگوست ۲۰۱۹، حدود ۱۵ میلیون و ۹۲۴ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۱۵ میلیون و ۹۱۵ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۵ صدم درصدی است.

اما ظرفیت کارخانه‌های مس تصفیه شده طی ۸ ماهه امسال میلادی برخلاف ماه‌های پیش، نزولی شد. به طوری که ظرفیت این کارخانه‌ها طی مدت یاد شده به ۱۹ میلیون و ۵۸ هزار تن رسید که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (۱۹ میلیون و ۴۷۴ هزار تن)، ۲.۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

افزایش ظرفیت معادن مس جهانی و کاهش تولید آنها

بنا به این گزارش، شرکت‌های مس جهانی طی ۸ ماهه امسال، حدود ۱۳ میلیون و ۴۳۵ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی، ۱۳ میلیون و ۴۸۲ هزار تن بود که حاکی از کاهش حدود ۳۵ صدم درصدی میزان تولید است.

از این میزان، ۷ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۳۰۰ تن مربوط به قاره «امریکا»، ۲ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۱۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۴۳۰ هزار و ۲۰۰ تن «افریقا»، یک میلیون و ۱۸۵ هزار تن «اروپا» و ۷۱۴ هزار و ۹۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

همچنین، ظرفیت معادن مس جهانی از ابتدای ژانویه تا پایان اگوست امسال میلادی، ۱۶ میلیون و ۴۹۲ هزار تن شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (۱۶ میلیون و ۴۳۶ هزار تن)، ۳۴ صدم درصد افزایش یافت.

قیمت جهانی مس در مسیر صعود

بنا به این گزارش، نرخ جهانی مس نسبت به ۲ ماه گذشته میلادی (۵۶۷۱ دلار)، با حدود ۳۵۸ دلار افزایش، به حدود ۶۰۲۹ دلار در تن طی روزهای اخیر رسیده است.

همچنین مطالعه کنید:

ناکامی تحقق وعده های خودرویی و مشکلات در بدنه خودروسازی‌ها/۵۰ درصد نیاز بازار خودرو تامین نمی شود/شکاف عمیق در عرضه و تقاضای خودرو

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، با این تفاسیر ۵۰ درصد نیاز بازار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.