صفحه اصلی / سرخط خبرها / طرح ملی مسکن اثرات روانی مثبتی در بازار دارد

نماینده مجلس:

طرح ملی مسکن اثرات روانی مثبتی در بازار دارد

کسب و کار نیوز - عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: بعید است که دولت بتواند در ۲ سال آینده ۷۰۰ هزار واحد مسکونی بسازد اما امکان تولید ۳۰۰ هزار مسکن بر اسا طرح ملی مسکن وجود دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، سید احسن علوی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آغاز ثبت‌نام طرح ملی مسکن، در ۴ استان، اظهار داشت: این طرح اثرات روانی مثبتی در بازار مسکن داشته است، اما اینکه تا چه میزان مسئولان ذیربط بتوانند طرح مسکن ملی را به مرحله اجرایی برسانند ، مشخص نیست.

وی افزود: عملیاتی کردن طرح ملی مسکن و کنترل تورم ناشی از اجرا آن و همچنین تامین اعتبارات برای پیش برد طرح نیز امر دشواری است که امیدوارم بتوانند آن را به سرانجام برسانند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ما تجربه مسکن مهر را در کشور داریم، ادامه داد:در زمان اجرای طرح مسکن مهر بانک‌ها و وزارتخانه‌ها برای اجرایی این طرح همراهی و هماهنگی وجود داشت اما در حال حاضر این هماهنگی کمتر است.

نماینده مردم سنندج در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا دولت در مدت ۲ سال باقی مانده از عمر دولت می‌تواند ۷۰۰ هزار واحدی که اعلام کرده اند را تولید کنند؟ گفت:بعید می‌دانم که بتوانند تعداد اعلامی را تولید کنند اما فکر  می‌کنم ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار مسکن در این مدت ساخته و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

همچنین مطالعه کنید:

ارتباطات کمترین و حمل و نقل بیشترین نرخ تورم خرداد ۱۴۰۰ را ثبت کردند

مرکز آمار جزئیات نرخ تورم خرداد سال جاری را در بخش‌های مختلف منتشر کرد. بر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *