صفحه اصلی / استان ها / ذخیره داروی آنفلوانزا در اصفهان کافی است
ذخیره داروی آنفلوانزا

معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان:

ذخیره داروی آنفلوانزا در اصفهان کافی است

کسب و کار نیوز:معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: در حال حاضر، سه بار داروهای مورد نیاز آنفلوانزا در بیمارستان‌های استان توزیع شده و به اندازه کافی ذخیره دارو وجود دارد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, مصطفی رضایی امروز (سه شنبه) در نشست خبری با عنوان شیوع آنفلوانزا اظهار کرد: فصل پاییز با بروز بیماری‌های واگیردار مانند آنفلوانزا همراه است. شیوع آنفلوآنزا از پاییز تا زمستان طول می‌کشد و بخشی از جامعه را درگیر می‌کند که هر سال با شدت و ضعف روبرو است.

وی با اشاره به شرایط اپیدمی شدن آنفلوانزا در سال ۸۸ و ۹۴ در کشور، تصریح کرد: شدت فراگیر شدن این بیماری در کشور امسال زودتر آغاز شده است، چراکه ویروس آنفلوآنزا در شرایطی با تغییر در ساختار ژنتیکی تبدیل به یک ویروس جدید می‌شود که ممکن است این تغییر با بیماری زایی و همه گیری بیشتری همراه باشد.

معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان آغاز فراگیری آنفلوآنزا را از آبان ماه و حداکثر شدت آن را در آذرماه و ماه‌های بعد اعلام و خاطرنشان کرد: ممکن است در آذرماه شاهد اوج تعداد مبتلایان به این بیماری باشیم.

رضایی با تاکید بر اینکه این بیماری تاکنون بخش قابل توجهی از مردم را درگیر کرده است، گفت: در فصل پاییز و زمستان آنفلوآنزا در کشور و دنیا فراگیر می‌شود و شرایط جدیدی نیست، اما مردم می‌توانند با انجام اقدامات اولیه و ساده از ابتلا به آنفلوآنزا پیشگیری کنند.

معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان تصریح کرد: در برخی قسمت‌ها مشکلاتی برای تأمین دارو در استان وجود داشت که اکنون رفع شده است. اکنون سه بار داروهای مورد نیاز در بیمارستان‌های استان توزیع شده و به اندازه کافی ذخیره دارو وجود دارد.

رضایی تاکید کرد: در حال حاضر، در مورد درمان بیماری آنفلوآنزا آمادگی کامل داریم و حتی می توان گفت آماده رویارویی با احتمال بیشتر شدن تعداد بیماران داریم.

وی با تاکید بر اینکه افراد بستری شده در اولویت قرار دارند، افزود:  به علت مقاومت دارویی که ممکن است در برابر داروهای مورد نیاز آنفلوآنزا ایجاد شود، این داروها را بیشتر در بیمارستان‌ها توزیع می‌کنیم و به همین علت داروهای مورد نیاز در داروخانه‌ها توزیع نشده است.

رضایی خبر داد: تاکنون بر اثر ویروس آنفلوآنزا در استان اصفهان ۱۰ نفر فوت شده‌اند که اغلب یا بیماری زمینه‌ای داشته‌اند و یا سالمند بوده‌اند و تاکنون به این تعداد آماری اضافه نشده است. همچنین ابتلای کودکان محدود بوده است.

وی به دانش آموزان مبتلا توصیه کرد: باید در منزل استراحت کنند و تا ۲۴ ساعت بعد از قطع تب به مدرسه نروند.

رضایی تشدید آلودگی را عاملی برای سخت تر شدن بیماران آنفلوانزا دانست و تاکید کرد: آلودگی طول درمان را طولانی‌تر می‌کند. تاکنون ضرورتی برای تعطیلی مدارس به علت بیماری آنفلوآنزا وجود نداشته است.

همچنین مطالعه کنید:

یکه تازی دلالان در بازارها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یک کارشناس اقتصادی در رابطه با راهکارهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *