صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / اولین فراصندوق با سرمایه ۶۵۰ میلیارد تومان شروع به کار کرد

بطور رسمی

اولین فراصندوق با سرمایه ۶۵۰ میلیارد تومان شروع به کار کرد

کسب و کار نیوز - مشاور ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و مدیر تاسیس فرا صندوق گفت: این صندوق با مشارکت ۱۰بنگاه‌ اقتصادی با اعتبار اولیه ۶۵۰ میلیارد تومان از امروز به طور رسمی آغاز به کار می‌کند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، حمید امیری‌نیا روز یکشنبه در آیین رونمایی و پذیره نویسی اولین فرا صندوق کشور در بازار سرمایه که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، افزود: زنجیره تأمین مالی یک حلقه کلیدی در زیست بوم اقتصاد دانش بنیان است که باید در آن همه نهادهای نظام تلاش کنند تا این زنجیره تکمیل شود.

وی بیان کرد: این طرح دوسال گذشته که مطرح شد با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) امروز شاهد راه اندازی آن هستیم.

مشاور ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه اگر ایده ای شکل می‌گیرد و شرکت دانش بنیانی تشکیل می‌شود نیاز به تامین مالی بیشتر و بزرگتری دارد، افزود: اقتصاد سنتی قادر به تأمین منابع مالی این نوع طرح‌ها نیست؛ از این رو بسیاری از طرح‌های فناورانه متوقف می‌شوند و به بازار تجاری‌سازی وارد نخواهند شد، بر این اساس پیشنهاد راه‌اندازی فراصندوق از دی‌ماه ۹۶ ارائه شد و با تعامل نهادهایی چون بازار بورس سرمایه، معاونت علمی و دانشگاه آزاد از امروز این فرا صندوق در جهت تکمیل زنجیره تامین نیاز مالی فعالیت‌های دانش بنیان آغاز به کار کرده است.

امیری نیا با اشاره به اهمیت حمایت از طرح‌های فناورانه در بازارهای بین‌المللی، افزود: به غیر از شرکت‌هایی که موفق به جذب منابع مالی خارجی شدند، زنجیره تأمین مالی شرکت‌ها در این حوزه تأمین نمی‌شود، هر چند که در صندوق نوآوری و شکوفایی در این زمینه اقداماتی صورت گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر فراصندوق به ثبت شرکت‌ها رسیده و آیین‌نامه آن نیز نهایی شده است ولی با تشکیل این صندوق مهم‌ترین نکته ایجاد نگاه و رویکرد دانش‌بنیانی در نهادهای اقتصادی است؛ چرا که در راه‌اندازی این فراصندوق نهادهایی مانند مخابرات، همراه اول،‌ کمیته امداد امام خمینی (ره)، آستان قدس رضوی، سازمان اقتصادی کوثر، سازمان بنیاد مستضعفان و سازمان تبلیغات اسلامی مشارکت داشته‌اند.

مشاور ستاد اجرایی فرمان امام (ره) یادآورشد: این صندوق با سرمایه ۵۰۰ میلیارد تومانی که همه سرمایه‌گذاران با ۱۰ درصد سهام وارد شده‌اند تشکیل شد و الان ۶۵۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده است.

اولین فرا صندوق کشور امروز به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد اجرایی فرمان امام و دانشگاه آزاد اسلامی و برخی نهادهای اقتصادی در قالب سرمایه‌گذاری ۵ هزار میلیارد ریالی راه اندازی شد تا این نهاد مکمل زنجیره تامین نیاز مالی فعالیت‌های دانش بنیان شود.

همچنین مطالعه کنید:

یکه تازی دلالان در بازارها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یک کارشناس اقتصادی در رابطه با راهکارهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *