صفحه اصلی / سرخط خبرها / ۸۵ درصد گردشگران چینی از سفر به ایران رضایت کامل دارند
رییس آکادمی گردشگری چین

۸۵ درصد گردشگران چینی از سفر به ایران رضایت کامل دارند

کسب و کار نیوز:رییس آکادمی گردشگری چین با استناد به یک نظر سنجی انجام شده در میان گردشگران چینی که به ایران سفر کرده اند اعلام کرد ۸۵ درصد گردشگران چینی از سفر به ایران رضایت کامل داشته و ایران را غیرقابل تصور معرفی کرده اند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا, «دای بین» (Dai bin) روز پنجشنبه در دیدار و گفت و گو با معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران در پکن با اشاره به اینکه بر اساس این نظرسنجی همه گردشگران از  امنیت کامل در ایران راضی بوده اند افزود: اغلب گردشگران شهرهای اصفهان و شیراز را خیلی پسندیدند و میدان نقش جهان و مسجد نصیر الملک را هم شگفت انگیز قلمداد کردند.

این مقام چینی در ادامه خواستار اقدامات تسهیلی برای گردشگران چینی در ایران شد و گفت: تربیت راهنمای چینی زبان برای گردشگران چینی و فراهم شدن زیر ساخت های رزرو هتل از طریق اینترنت و پلتفرم های آنلاین می تواند نقش مهمی در افزایش تعداد گردشگران چینی در ایران داشته باشد.

«دای بین»  در ادامه از کاهش ۱۷ درصدی سفر گردشگران ایرانی به چین خبر داد و گفت: ما در حال بررسی این موضوع هستیم که کجا کوتاهی کردیم تا آن را اصلاح کنیم.

وی ضمن تشکر از طرف ایرانی به خاطر تسهیلات ناشی از لغو ویزا برای گردشگران چینی گفت: توسعه گردشگری دو کشور نیازمند همکاری بین دو دولت است هرچند بخش خصوصی هم نقش بسزایی دارد.

رییس آکادمی گردشگری چین در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از سیاست های یک جانبه گرایانه آمریکا در منطقه گفت: ما موافق سیاست های یکجانبه گرایی آمریکا و تحریم هایی که اعمال می کند نیستیم و با این اقدامات مخالف هستیم.

«ولی تیموری» معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران هم در این دیدار ضمن برشمردن اهمیت روابط دو کشور به معرفی اقدامات ایران در تسهیل سفر اتباع چینی به ایران اشاره کرد.

او همچنین از آمادگی موسسات آموزشی گردشگری ایران برای همکاری با آکادمی گردشگری چین به منظور تربیت نیروی انسانی و راهنمای گردشگری با زبان و فرهنگ چینی خبر داد که مورد استقبال طرف چینی قرار گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل تمدید شد

به گزارش کسب و کار نیوز، امیدعلی پارسا، با اعلام این خبر عنوان کرد: تمدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *