صفحه اصلی / سرخط خبرها / یارانه‌های این ماه را از محل تنخواه پرداخت کردیم

معاون رئیس‌جمهور گفت

یارانه‌های این ماه را از محل تنخواه پرداخت کردیم

کسب و کار نیوز - معاون رئیس‌جمهور گفت: طبق هدف‌گذاری‌های صورت گرفته در جلسه امروز اقتصاد مقاومتی، باید صادرات غیرنفتی را در سال آینده به ۴۸ میلیارد دلار برسانیم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در حاشیه جلسه اقتصاد مقاومتی گفت: ما در شرایط تحریمی قرار داریم و نمی‌توانیم ارز نفتی را در بودجه لحاظ کنیم، به همین دلیل، باید صادرات غیرنفتی خود را گسترش دهیم.

او ادامه داد: در سال‌های گذشته بیش از ۵۰ میلیارد دلار از صادرات نفتی درآمد داشتیم که در حال حاضر این بخش از منابع ارزی را نداریم و باید از منابع ارزی دیگری استفاده کنیم و آن منابع دیگر، صادرات غیرنفتی است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در ادامه افزود: صادرات غیرنفتی ما به ۱۵ کشور اطراف صورت می‌گیرد و باید صادرات خود را به این کشورها گسترش دهیم.

نوبخت گفت: جلسه امروز معطوف به گسترش صادرات غیرنفتی بود، تا به چه ترتیبی موانع صادرات خود را به این ۱۵ کشور برطرف کنیم و طبق هدف‌گذاری‌های صورت گرفته، ۲۴ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی را که در حال حاضر داریم به ۴۸ میلیارد دلار در سال آینده برسانیم.

او افزود: در این جلسه سازوکارهای افزایش صادرات غیرنفتی مطرح شد و همه سعی ما بر این است که کشور را به‌گونه‌ای مدیریت کنیم تا بتوانیم بودجه را از ارز حاصل از نفت جدا کنیم.

پرداخت یارانه حمایتی به متقاضیان جامانده

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در مورد پرداخت‌های حمایتی گفت: افرادی که متقاضی دریافت حمایت معیشتی هستند، می‌توانند از طریق مسیرهای اعلام‌شده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اقدام کنند و در صورت تأیید حمایت معیشتی آن‌ها پرداخت خواهد شد.

نوبخت گفت: سازمان برنامه‌وبودجه کشور افرادی را که مشمول این دریافت شوند، در ماه آینده به همراه نوبخت با اشاره به این‌که افرادی که یارانه معیشتی حق آن‌ها بوده و این ماه این یارانه را دریافت نکردند گفت: هر دو ماه را به‌صورت یک‌جا دریافت خواهند کرد.

او افزود: برنامه‌ریزی وزارت رفاه برای دریافت یارانه حمایتی برای حدود ۶۰ میلیون نفر که بود که در مرحله اول ۲۴۲۰ میلیارد تومان به‌حساب ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار سرپرست خانوار واریز شد.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: منابعی که از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و سهمیه‌بندی کردن بنزین حاصل می‌شود، به مردم برگردانده خواهد شد. سهمیه‌بندی بنزین را از ۲۴ آبان شروع کردیم و یارانه‌های این ماه را از محل تنخواه پرداخت کردیم و برای ماه آینده به فاصله یک ماه بعد از ۲۴ آذرماه این اقدام انجام خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: این سازمان نظارت و مدیریت بر پرداخت‌ها را بر عهده دارد و ما بعد از گذشت یک ماه، گزارش رقم دریافتی حاصل از مدیریت سوخت را به مردم ارائه خواهیم داد.

نوبخت ادامه داد: درصورتی‌که رقم حاصل از مدیریت سوخت بیشتر از پیش‌بینی ما هم باشد، ما حق استفاده از آن را نداریم و همه آن را به مردم برمی‌گردانیم.

همچنین مطالعه کنید:

بازار ارز گوش به زنگ مذاکرات وین

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، ک اقتصاددان در رابطه با روند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *