صفحه اصلی / کارآفرینی / اخبار و رویدادهای کارآفرینی / ارسال مصوبه حمایت از کار آفرینان به دولت

وزیر تعاون خبر داد:

ارسال مصوبه حمایت از کار آفرینان به دولت

کسب و کار نیوز - وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی،‌ با اشاره به ارسال مصوبه حمایت از کارآفرینان به دولت گفت: بر اساس این مصوبه، ۱۵۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای فعالیت‌های کوچک اقتصادی صادر شود.

به گزارش کسب و کار نیوز، «محمد شریعتمداری» امروز (سه شنبه) در مراسم اختتامیه ششمین هفته جهانی کارآفرینی که در محل وزارت تعاون، ‌کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: کارآفرینی جوانان با فرهنگ و اندیشه اسلامی،‌ کارآفرینی بسیجی است چرا که تلاش می‌کنند جامعه‌ای را از توانایی خود بهره‌مند کنند.

وی افزود: هفته جهانی کارآفرینی، توسعه و ترویج کارآفرینی نوین است زیرا با تغییر حوزه تکنولوژی و پیشرفت علم باید پوست‌اندازی در کارآفرینی مورد توجه قرار گیرد.

شریعتمداری با بیان اینکه تکیه بر دانش مهمتر از تکیه بر طبیعت است، گفت: راه‌های مقابله با تحریم،‌ توسعه کارآفرینی نوین است و این تنها با شعار حاصل نمی‌شود البته در همین راستا قدم هایی برداشته‌ایم.

وی اضافه کرد: ‌برای نمونه در حوزه نانو تکنولوژی و دارویی موفقیت‌هایی حاصل شده همچنین در حوزه گردشگری کارآفرینان اقدامات قابل توجهی انجام داده‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به جلسه با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: در این جلسه رهبر معظم انقلاب بر اکرام کارآفرینان تاکید ویژه داشتند زیرا اگر جایگاه اجتماعی کارآفرینان مورد عنایت قرار گیرد مشوق بزگی خواهد بود هر چند این افراد نیاز به حمایت مالی نیز در این حوزه دارند.

وی ادامه داد: معمولا کارآفرینان جوان، وثیقه برای دریافت تسهیلات ندارند و دولت می‌تواند در این زمینه به عنوان واسطه‌ای عمل کند.

وزی کار اظهار داشت: مصوبه حمایت از کارآفرینان یکی از اقدامات واسطه‌ای دولت است و در این مصوبه پیشنهاد شده ۱۵۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای فعالیت‌های کوچک اقتصادی صادر شود.علاوه بر آن برای تسهیل رفت و آمد به کشورهای دیگر نیز مقدماتی پیش‌بینی شده که به زودی این مصوبه ابلاغ می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل تمدید شد

به گزارش کسب و کار نیوز، امیدعلی پارسا، با اعلام این خبر عنوان کرد: تمدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *