صفحه اصلی / اقتصادی / بازرگانی و تجارت / مسئولان مشکل صادرات فولاد را حل کنند

یک فعال حوزه فولاد:

مسئولان مشکل صادرات فولاد را حل کنند

کسب و کار نیوز - یک فعال حوزه فولاد با بیان اینکه با آزادسازی صادرات فولاد می توانیم محصولات را با قیمتی معقول مازاد تولید خود را صادر کنیم، گفت: کشورهای همسایه برای فولاد ایران عوارض تنظیم کرده‌اند علاوه براین در داخل کشور نیز فقط شرکتها امکان صادرات فولاد دارند .

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، سید بهادر احرامیان، با اشاره به اینکه همچنان محدودیت‌ها در صادرات فولاد وجود دارد، اظهار داشت: کشورهای همسایه برای فولاد ایران عوارض تنظیم کرده‌اند علاوه براین در داخل کشور نیز فقط شرکتها امکان صادرات فولاد دارند و هنوز تجار به صورت کامل به این حوزه ورود پیدا نکرده اند.

وی با بیان اینکه با آزادسازی صادرات فولاد می توانیم محصولات را با قیمتی معقول مازاد تولید خود را صادر کنیم افزود: در حال حاضر محصولات را با قیمتی کمتر در بازار صادراتی به فروش می‌رسانیم تا بتوانیم بازارهای خود را حفظ کنیم.

این فعال حوزه فولاد با بیان اینکه در زمینه تولید داخل نیز ما با کاهش سرمایه گذاری در بخش معدن روبرو هستیم، افزود: اخذ عوارض صادراتی بر محصولات معدنی مؤثر نخواهد بود و حتی رغبت سرمایه گذاران را برای ورود به این حوزه ها کاهش می‌دهد به عنوان نمونه در سنگ آهن عوارض صادراتی اعمال شده که همین موضوع مشکلاتی برای این حوزه بوجود آورده است.

احرامیان با تأکید براینکه میزان تولید سنگ آهن کشور ۸۰ میلیون تن است گفت: این درحالی است که کارخانجات فولاد نیازمند ۱۵۰ میلیون تن سنگ آهن هستند. برای حل این موضوع باید سرمایه گذاری در بخش معدن توسعه پیدا کند تا نیاز واحدهای تولیدی در تأمین مواد اولیه برقرار شود.

وی مهمترین مشکل فعلی صنعت فولاد را صادرات عنوان کرد و گفت: بعد از صادرات باید به تشویق سرمایه گذاری در بخش معدن و تأمین مواد اولیه صنایع توجه کرد.

همچنین مطالعه کنید:

یکه تازی دلالان در بازارها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یک کارشناس اقتصادی در رابطه با راهکارهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *