صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / تسهیلات بانکی به خریداران فرش ایرانی پرداخت می شود

تسهیلات بانکی به خریداران فرش ایرانی پرداخت می شود

کسب و کار نیوز - مرکز ملی فرش ایران برای تشویق مردم به خرید فرش ایرانی با کمک بانک کشاورزی و صندوق کار آفرین امید تسهیلات بدون بهره پرداخت می‌کند.

 

به گزارش کسب و کار نیوز، فرشته دست پاک در نشست خبری امروز (یکشنبه ۳ آذر) در وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: به دنبال آن هستیم تا این تسهیلات در قالب کارتهای اعتباری به خریداران فرش ایرانی داده شود و علاوه بر بانک کشاورزی و صندوق کار آفرین، بانک صنعت و معدن نیز برای حمایت از این طرح اعلام آمادگی کرده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش فروش تولیدات فرش ایرانی از دو راه توسعه صادرات و رونق بازار داخلی صورت می گیرد، افزود: هدف از اجرای طرح گفته شده، ارتقای قدرت خرید مصرف کنندگان داخلی است و از سوی دیگر برای توسعه صادرات به ۱۵ کشور هدف نیز اقدام های سازنده ای انجام شده است.

او در ادامه خاطرنشان کرد: طرحی با عنوان حمایت و رونق فروش فرش داخلی به ۱۸ استان ارایه کردیم و استاندارها به عنوان رییس کارگروه استانی موظف شده‌اند تا با برنامه ریزی مناسب این طرح را در سطح استانها عملی کنند.

تحریم‌ها در فروش فرش دستباف تاثیر نگذاشته است

رییس مرکز ملی فرش ایران در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اعلام آمار صادرات فرش ایرانی به کشورهای دیگر گفت: تا قبل از تحریم ها، ۳۰ درصد از فرش ایران به آمریکا، ۱۲ درصد به آلمان و ژاپن صادر می شد اما به دلیل اعمال تحریم ها در حال حاضر بیشترین میزان صادرات فرش ایران به ژاپن است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این بخشی از فروش فرش های ایرانی همچون قبل توسط بازرگانان داخلی به شرکای سنتی آنها در کشور های عربی و اروپایی و دیگر کشور ها است .

رییس مرکز ملی فرش ایران در پاسخ به این پرسش که تا چه اندازه تحریم ها در صادرات فرش ایران تاثیر گذار بوده است، گفت: هر چند صادرات ۳۰ درصدی به آمریکا به دلیل تحریم ها لغو شده است اما خوشبختانه در حوزه فروش فرش دستباف تاثیر چندانی نداشته است، زیرا بسیاری از بازرگانان ایرانی همچنان کالاهای خود را به شرکای سنتی خود می فروشند.

همچنین مطالعه کنید:

مناطق آزاد کشور معین سازمان غذا و دارو در تولید کالای سلامت محور است

«حمیدرضا مومنی» امروز (یکشنبه) در مراسم امضاء تفاهم نامه میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *