صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / نیمار؛ هم درد و هم مرهم پاری سن ژرمن
نیمار، بازیکن برزیلی پاری ‌سن‌ ژرمن

بررسی روابط پرفراز و نشیب نیمار در PSG

نیمار؛ هم درد و هم مرهم پاری سن ژرمن

کسب و کار نیوز :پاری سن ژرمن بار دیگر برای قهرمانی در لیگ فرانسه خیز برداشته ولی تمایل نیمار به ترک این باشگاه، برای PSG دردسرساز شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, درحالیکه پاری سن ژرمن امسال نیز بار دیگر برای قهرمانی در لیگ فرانسه، لوشامپیونا، قدم برمی‌دارد اما رابطه پرتنش و بحرانی پرتنش ستاره بزرگ برزیلی این تیم، نیمار، با باشگاه PSG یکی از مسائل اولویت‌دار این باشگاه  بوده است. نشریه فرانسوی اکیپ در یادداشتی به بررسی این رابطه پرداخته است.

رابطه با هم‌تیمی‌ها در پاری سن ژرمن

نیمار همیشه در رختکن PSG بازیکن خیلی محبوبی نبوده و تا همین امروز با برخی هم‌تیمی‌هایش، به خصوص ادینسون کاوانی فاصله دارد و از نزدیکی بیش از حد به آنها خودداری می‌کند. نیمار تا کنون با این مهاجم اروگوئه‌ای، چه در داخل زمین و چه در بیرون از زمین، تماس و رابطه نزدیکی نداشته و فوتبالدوستان مساله معروف بین این دو درباره  ضربات پنالتی را به خاطر دارند.

نیمار در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ با یولیان دراکسلر ستاره آلمانی PSG هم مشکلاتی داشت و تا همین امروز با او رابطه سردی دارد و رابطه‌اش با دراکسلر به یک رابطه صرفا حرفه‌ای تقلیل یافته است.

اما رابطه نیمار با مارکو وراتی و کیلین امباپه به مراتب گرم‌تر بوده و نیمار بخش قابل توجهی از وقت آزاد خود را با این دو نفر سپری می‌کند. نیمار همچنین به کیلور ناواس علاقه دارد. نیمار در فصل گذشته از بازیکنان جوانتر PSG انتقاد کرده و گفته بود آنها بهتر است به جای حرف زدن بیشتر گوش بدهند.

رابطه با توماس  توخل

اما درباره رابطه نیمار با سرمربی‌‌اش توماس توخل، اکیپ اشاره می‌کند که توخل به ندرت در ملا عام از نیمار که گران‌ترین خرید تاریخ باشگاه است انتقاد کرده. اکیپ می‌گوید نیمار، توخل را به مثابه متحدی می‌بیند که در این مدت از او حمایت کرده و امتیازهای خاصی در اختیارش گذاشته و شاید به همین علت باعث ناراحتی رختکن PSG شده است. اما مدیر ورزشی باشگاه، لئوناردو از این امتیازات ویژه ناراضی بوده و توخل مجبور شده آنها را محدود کند. توخل در روزهای گذشته درباره سفر نیمار به مادرید برای تماشای رقابتهای تنیس جام دیویس گفته بود:” چکار می‌توانم بکنم؟ من نه پدرش هستم و نه پلیسم. من مربی او هستم. از این سفر راضی هستم؟ نه، به هیچ وجه. اینکه مشخص است. ولی نیمار در این دو هفته بیشتر از بقیه بازیکنان ما تلاش کرده”.

رابطه با الخلیفی

اما در رابطه نیمار با رئیس باشگاه، اکیپ اشاره می‌کند که اتفاقات تابستان گذشته تاثیرات غیر قابل بازگشتی در رابطه ستاره برزیلی با رئیس باشگاه PSG، ناصر الخلیفی گذاشته. الخلیفی هیچ وقت رابطه نزدیکی با نیمار نداشته و بیشتر با پدر او در تماس بوده. البته الخلیفی استعداد فوتبالی و شخصیت خاص نیمار را تحسین می‌کند ولی از طرف دیگر می‌داند که رابطه ستاره برزیلی و باشگاه فرانسوی چندان طولانی نخواهد بود.

رابطه با لئوناردو

در رابطه نیمار با لئوناردو، مدیر ورزشی باشگاه PSG، اکیپ می‌گوید زمانی که لئوناردو در تابستان ۲۰۱۹ به باشگاه بازگشت با اینکه می‌دانست نیمار قصد ترک باشگاه را دارد ولی کوتاه نیامد و به تلاش ادامه داد. لئوناردو با این قضیه طوری رفتار کرد که با دیگر بازیکنان تیم رفتار می‌کرد. یعنی او درهای نقل و انتقال را باز گذاشت اما این موضع را مطرح کرد که مبلغ دریافتی PSG در ازای واگذاری نیمار باید منصفانه باشد. نیمار که از این رفتار لئوناردو ناراضی شده بود با او به مخالفت برخاست و رابطه دشوار این دو نفر از همان زمان آغاز شد. البته رابطه نیمار و لئوناردو از آن زمان تا امروز گرمتر شده و نیمار خوب می‌‌داند که برای ترک پاریس چاره‌ای ندارد جز اینکه با هموطنش لئوناردو کنار بیاید.

همچنین مطالعه کنید:

انتظارات معیشتی از دولت جدید

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، یک اقتصاددان در این رابطه می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *