صفحه اصلی / ورزشی / جهان ورزش / کریم باقری:شاید خودم پنالتی زن پرسپولیس بشوم
کریم باقری

حق بیرانوند است که مرد سال آسیا شود

کریم باقری:شاید خودم پنالتی زن پرسپولیس بشوم

کسب و کار نیوز: من نمی‌توانم در مورد ارنج و تعویض تیم ملی حرفی بزنم و به نظرم باید به نظر مربی هم احترام بگذاریم. تغییر مربی هم به عهده فدراسیون است و من و شما نمی‌توانیم در این مورد تصمیم بگیریم.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ورزش سه, کریم باقری یکی از اسطوره‌های فوتبال ایران و مربی فعلی پرسپولیس حرف‌های مهم و حایز اهمیتی را در رابطه با پرسپولیس و محرومیت کالدرون از نشستن روی نیمکت پرسپولیس در دیدار مقابل نفت مسجد سلیمان و تیم ملی و سایر مسائل با ایران ورزشی حرف زد. صحبت‌های یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران و مربی فعلی تیم پرسپولیس را با هم می‌خوانیم و مرور می‌کنیم.

آقا کریم، کالدرون محروم است شما در بازی با مسجد سلیمان لب خط می‌روید یا خواکین؟

فکر کنم خواکین مسئولیت لب خط رفتن و دادن فرامین فنی به بازیکنان را بر عهده داشته باشد و من هم روی نیمکت به تیم کمک خواهم کرد.

در مورد بازی‌تان با نفت مسجد سلیمان چه صحبتی دارید، تعطیلی چند هفته‌ای لیگ تأثیر بدی روی تیم‌تان نگذاشته؟

مسلماً بازی با مسجد سلیمان بازی سختی برای ما خواهد بود. تعطیلی هم برای همه تیم‌ها بوده و فقط مختص به تیم ما نیست اما ما سعی کردیم در این دو هفته تمرینات خیلی خوبی داشته باشیم و آمادگی تیم‌مان را حفظ کنیم. شرایط مسجد سلیمان را هم خوب می‌دانیم تیمی که موفق شده چهار تیم مدعی دیگر را متوقف سازد و از آنها امتیاز بگیرد اما ما صرفنظر از این موضوع تلاش می‌کنیم که طلسم نباختن و نوار نباختن‌های مسجد سلیمان را پاره کنیم و طلسمش را بشکنیم.

روز چهارشنبه در حین تمرین یک‌بار بازی‌تان لغو شد و دوباره تصمیم به برقراری بازی‌تان گرفته شد. این تغییر در تیم‌تان مشکل‌ساز نمی‌شود و به نوعی در روحیه بازیکنان‌تان تأثیر منفی نمی‌گذارد؟

نه تأثیری ندارد چون ما شرایط خاصی داریم و بازیکنان هم درک خوبی از شرایط دارند به همین دلیل خیلی محکم و مصمم تمرین کردند. جدا از اینکه بعد از بازی‌مان با مسجد سلیمان سه‌شنبه هفته آینده هم در جام حذفی با صنعت نفت بازی داریم. ما هم موافق برگزاری لیگ و مسابقات بدون وقفه هستیم چون بازی‌ها هر چقدر طولانی‌تر شود شرایط سخت‌تر شده و کار مشکل خواهد شد.

 به نظر می‌رسد با نباختن در چهار بازی اخیرتان با کسب سه برد و یک مساوی روی دور برد افتاده‌اید؟

هر سال بازی‌ها سخت‌تر می‌شود. تیم‌ها بازیکنان خوبی گرفتند و الان می‌بینید که چند تیم مدعی دیگر جز پرسپولیس در لیگ وجود دارند به همین دلیل هر تیمی در شرایطی ممکن است دچار فراز و نشیب شود از همین رو هم همه تیم‌ها بالا و پایین دارند و این مختص به پرسپولیس نیست اما تیم ما روی دور خوبی قرار گرفته و طبعاً همه بازیکنان و کادر فنی‌مان سعی می‌کنند که تیم با قدرت به جلو برود و بهترین نتایج را کسب کند.

پرسپولیس برخلاف رقیب سنتی‌اش با وجود برد نتوانسته رقیبانش را جدا از بازی با شاهین با نتیجه‌ای پرگل شکست دهد. نوبت بردهای پرگل‌تان کی فرا می‌رسد؟

انتظار همیشه هست و ما هم خوب می‌دانیم که همیشه هوادارانمان از ما بیشترین توقع را دارند ضمن اینکه ما هم ایرادی از بردهای پر گل رقیب‌مان نگرفتیم و پرقدرت روی کار خودمان تمرکز کرده‌ایم. بردهای پر گل هم نوبتی نیست که بگوییم چه زمانی نوبت پرسپولیس فرا می‌رسد.

پرسپولیس در کسب پیروزی در چهار بازی اخیرش با نفت مسجدسلیمان ناکام مانده. برای این موضوع چه فکری کردید؟ ضمن اینکه از سبک بازی حریفتان هم خیلی ایراد می‌گیرند که دفاعی بازی می‌کند!

قرار نیست من در مورد سبک بازی حریف نظر بدهم. بالاخره هر تیمی با یک راه و روشی بازی می‌کند. به همه جوانب بازی هم فکر کرده‌ایم و حتماً با برنامه مقابل تیم مسجدسلیمان بازی می‌کنیم.

روحیه ملی پوشان پرسپولیس در تیمتان بالاست یا بعد از باخت‌ها شرایط خوبی ندارند؟

برد و باخت جزئی جدا نشدنی از فوتبال است. بازیکنان ملی پوش ما هم سعی کردند وقتی به تیم‌مان پیوستند با قدرت در خدمت تیم باشگاهی‌شان باشند و خدا را شکر که روحیه آنها هم خوب و مطلوب است.

در تیم‌تان مانند سال‌های قبل حس قهرمانی وجود دارد یا عطش بازیکنانتان برای قهرمانی کمتر شده است؟

حس قهرمانی امسال هم در تیم ما به شکل خیلی جدی وجود دارد و حتی بازیکنانمان برای کسب قهرمانی تشنه‌تر هستند.

در مورد بیرانوند چه شرایطی پیش آمده بالاخره او در پرسپولیس می‌ماند یا راهی پرتغال می‌شود. بازیکنی که مدعی کسب مرد سال آسیا هم هست؟

خیلی امیدوارم که علی عنوان بهترین بازیکن آسیا را از آن خود سازد چون انصافاً از دو بازیکن و کاندیدای دیگر برای تصاحب مرد سال آسیا مستحق‌تر و سطحش هم بالاتر است.

در رابطه با تیم ملی هم بعد از دو باخت بدی که متحمل شدیم دوست داریم نظرتان را بدانیم؟

باخت همیشه بد است چه در رده باشگاهی باشد و چه در رده ملی. بازیکنان و کادر فنی هم همه تلا‌ش‌شان را انجام می‌دهند که موفق باشند و مطمئن باشید ویلموتس و بازیکنان هم در بازی‌های باقی مانده دور برگشت همه تلاش‌شان را انجام می‌دهند با نتایج خوب دوباره مردم را خوشحال کنند و ان‌شاءالله به عنوان تیم اول صعود کنند.

در مورد ویلموتس هم انتقادات زیادی وجود دارد و بعضی‌ها معتقدند ارنج و تعویض این مربی در باخت تیم خیلی نقش منفی داشت؟

من نمی‌توانم در مورد ارنج و تعویض تیم ملی حرفی بزنم و به نظرم باید به نظر مربی هم احترام بگذاریم. تغییر مربی هم به عهده فدراسیون است و من و شما نمی‌توانیم در این مورد تصمیم بگیریم.بعضی وقت‌ها برای یک تیم چنین مسائلی به وجود می‌آید که بازیکنان یک تیم به لحاظ روحی روانی افت می‌کنند و نمی‌توانند خواسته‌ها را برآورده سازند اما این موضوع همیشگی نیست.

سؤال آخرمان هم به پرسپولیس باز می‌گردد؛ بالاخره پنالتی‌زن اول پرسپولیس چه بازیکنی شد؟

(می‌خندد)، اجازه بدهید پنالتی برای ما بگیرند پنالتی‌زن هم پیدا می‌شود. ترابی هست؛ نوراللهی هم هست. اصلاً اگر کسی پیدا نشد شاید خودم رفتم و پنالتی زدم!

همچنین مطالعه کنید:

بازار ارز گوش به زنگ مذاکرات وین

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، ک اقتصاددان در رابطه با روند …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *