صفحه اصلی / اقتصادی / انرژی / مشکلات صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی؛ از قطعی اینترنت تا دستورالعمل‌ خلق‌الساعه
مشکلات صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی

مشکلات صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی؛ از قطعی اینترنت تا دستورالعمل‌ خلق‌الساعه

کسب و کار نیوز:عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: اجرای نادرست قوانین مربوط به صادرات و یا تصمیمات خلق‌الساعه، صادرات فرآورده را دچار اختلال کرد ضمن اینکه قطعی اینترنت نیز مزید بر علت شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایلنا, فرزام گلچین درباره تاثیر قطعی اینترنت بر صادرات فرآورده‌های نفتی اظهار داشت: صادرات قبل از قطع اینترنت هم با مشکل مواجه بود و حالا قطعی اینترنت نیز در این موضوع  بی‌تاثیر نیست.

وی افزود: دنیا، دنیای ارتباطات است وقتی ارتباطات به حداقل برسد، تاثیرگذار است. اما صادرات ما بیشتر تحت‌تاثیر قیمت و عواملی است که در کشور جاری است ولی اینترنت و عدم ارتباط با دنیای بیرون هم مزید بر علت شده است.

عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی تصریح کرد: قیمتی که برای مواد اولیه و تولید در کارخانجات اعلام می‌شود با قیمت نهایی محصول قابل فروش تناسب ندارد و مشکلاتی را برای صادرات بوجود آورده است.

وی با بیان اینکه مشکل ما برای صادرات تحریم‌های بیرونی نیست، یادآور شد: مسائل گمرکی و تعزیرات هم دست به دست هم داده که روند صادرات را نزولی کرده است. مجموع قوانین و مقرراتی که یا اجرا نشده و یا درست اجرا نمی‌شود و یا بخش‌نامه و دستورالعمل‌هایی که جلوی تولید را گرفته، همگی باعث اختلال در صادرات فرآورده شده است.

گلچین با بیان اینکه دستورالعمل جدید و خلق‌الساعه که برای گمرکات صادر می‌شود مشکلاتی را برای ما حادث می‌کند، خاطرنشان کرد: تمامی این مسائل نهایتا سنگی جلوی پای صادرکنندگان است.

همچنین مطالعه کنید:

آب معدنی لوکس ۱۰۰ هزارتومانی در سوپرمارکت ها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، البته پیمان فروهر، دبیر انجمن آب‌های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *