صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / قیمت دلار به کانال ۱۱ هزار تومان بازگشت
dolar

قیمت دلار به کانال ۱۱ هزار تومان بازگشت

کسب و کار نیوزبعد از تخلیه شوک بنزینی از بازار ارز قیمت‌ها از دیروز با شتاب بیشتری سیر نزولی را طی می‌کند و از ساعتی قبل دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، همزمان با کاهش التهاب در بازار ارز و به دنبال آن آغاز سیر نزولی قیمت دلار و سایر ارزهای معتبر، قیمت طلا و سکه نیز طی روز جاری روند چشمگیر نزولی را دنبال کرده است.

فعالان بازار ارز و طلا معتقدند آرام شدن فضای سیاسی و کاهش التهابات بازار طلا و ارز موجب ادامه ریزش قیمت‌ در روز جاری شده است. برهمین اساس قیمت دلار از ۱۲ هزار و ۵۰ تومان دیروز، به کانال ۱۱ هزار تومان در روز جاری بازگشته و با قیمت ۱۱ هزار و۹۵۰ تومان فروخته می‌شود.

گفتنی است، با کاهش قیمت ارز، قیمت تمام سکه نیز نسبت به دیروز ۹۰ هزار تومان کاهش یافته و با ارزش ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان فروخته می شود.

هم اکنون فضای خرید و فروش در بازار طلا و ارز آرام است و فقط خریداران واقعی در فردوسی و سبزه میدان حضور دارند. بازاری‌ها می‌گویند مدیریت عرضه و تقاضا و اعمال سیاست‌های اخیر بانک مرکزی موجب شد تا افزایش قیمت‌ها در بازار ارز و به دنبال آن طلا و سکه خنثی شود.

این درحالی است که دلالها و سوداگران ارزی قصد ماهیگیری از فضای ملتهب را داشتند ولی ناکام ماندند، این افراد سعی می‌کردند با دپوی دلار قیمت را در روزهای اخیر بالا ببرند؛ البته دلار تا ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان نیز بالا رفت ولی بعد از افزایش قیمت ارز در صرافی‌های بانکی و اجرای سیاست‌های به موقع بانک مرکزی بازار در همان نقطه‌ ایست کرد و از ساعتی بعد روند نزولی را پیش گرفت.

این درحالی است که شبکه‌های معاند تلاش می‌کنند با القای اخبار دروغ به التهاب بازار ارز ایران دامن بزنند. این رسانه‌ها مدعی هستند که ارزی در بازار نیست و به همین دلیل قیمت‌ها در مرزهای خیالی آنها جولان می‌دهد ولی واقعیت این است که هم اکنون خریداری برای دلار وجود ندارد و اکثر افراد حاضر در خیابان فردوسی فروشنده هستند. به همین دلیل طبق اعلام فعالان بازار احتمال ریزش بیشتر قیمت‌ها وجود دارد.

همچنین مطالعه کنید:

مدیر عامل و تیم کارشناسی بیمه ایران از پالایشگاه تهران بازدیدکردند

به گزارش روابط عمومی ، در این دیدار که با حضور احمد صفرزاده معاون فنی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *