صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / غفلت از پرورش اخلاقی دانشجویان، عامل فراموشی رسالت دانشگاه است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی:

غفلت از پرورش اخلاقی دانشجویان، عامل فراموشی رسالت دانشگاه است

کسب و کار نیوز - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: غفلت از پرورش تربیتی و اخلاقی دانشجویان، منجر به فاصله گرفتن از رسالت اصلی دانشگاه در ایجاد انسان خوب است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در همایش ملی الگوی مفهومی عفاف جنسی، گفت: شاید نباید حجاب و عفاف را در جامعه به این گونه به یکدیگر گره می زدیم. همانطور که در بسیاری از جوامع افراد عفیف هستند اما مدل حجاب آن ها متفاوت است. امر عفاف لزوما نباید از دریچه دینی به آن نگاه کرد بلکه از دریچه فطرت انسانی، این موضوع یک مطالبه انسانی است.

طهرانچی با بیان اینکه حجاب نیز به عنوان جزئی از عفیف بودن محسوب می شود، اظهار داشت: نگاه به عفاف جنسی به منظور نگاه تربیتی و صیانتی است. عفاف مقوله ای اجتماعی و فردی است و در واقع هم فرد عفیف و هم محیط عفیف داریم. نوع تربیت کودک و نوجوان در موضوع رابطه زندگی خصوصی پدر و مادر نوعی تربیت جنسی است که این رویکرد باید در حضور فرزند در فضای مجازی و دیگر محیط های اجتماعی جاری باشد.

وی افزود: ما دردانشگاه یک رسالت جامع تربیتی داریم. دانشگاه باید یک مرکز برای پرورش علم و محیطی برای ایجاد سلامت روحی دانشجویان باشد.

طهرانچی تاکید کرد: غفلت از پرورش تربیتی و اخلاقی دانشجویان، منجر به فاصله گرفتن از رسالت اصلی دانشگاه در ایجاد انسان خوب است.

همچنین مطالعه کنید:

سال گذشته اتفاق افتاد/تولید ۷۰۰ هزار تنی انواع کاغذهای بسته‌بندی

به گزارش کسب و کار نیوز ، افسانه محرابی در جریان آغاز به کار چهارمین …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *