صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / «سرنخ» معماری احراز هویت در نظام بانکی را متحول می‌کند

«سرنخ» معماری احراز هویت در نظام بانکی را متحول می‌کند

کسب و کار- کشور نیازمند ایجاد یک هاب احراز هویت در حوزه بانکی است تا امنیت دیتا که دغدغه بانک‌ها و مشتریان است را بتواند برطرف کند؛ از این رو مرکز آیفینک(مرکز نوآوری مالی خدمات انفورماتیک) با برگزاری رویداد سرنخ، زمینه لازم برای تحول در این حوزه را با مشارکت استارتاپ‌های فینتکی فراهم کرده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، با گسترش زندگی دیجیتال و نیاز افراد به دریافت خدمات الکترونیکی، موضوع احراز هویت به صورت دیجیتال مورد توجه قرار گرفته است. هم اکنون معماری فعلی احراز هویت در نظام بانکی با کاستی‌هائی همراه است. برای مثال کاربر به تعداد هر بانک مجبور است هویت خود را عرضه کند و در کنار آن شاهد مشکلاتی مانند هزینه‌های بالا، انعطاف‌پذیری کم سیستم، عدم امکان تعامل بانک‌ها و عدم اطمینان نیز وجود دارد. شرکت خدمات انفورماتیک برای این موضوع نیازمند یک همکاری مشارکتی است و در این زمینه استارتاپ‌های حوزه مالی بانکی می‌توانند راهکارهای خود را ارائه دهند. در این راستا استفاده از ویژگی فناوری بلاکچین می‌تواند به ایجاد یک معماری مطلوب در این حوزه کمک کند.
درصورت تحقق این امر، شاهد توزیع و انتقال متمرکز و امن داده‌های حساس میان بازیگران این عرصه خواهیم بود و یک معماری بلاکچینی برای احراز هویت دیجیتال در سازمان‌ها و بانک‌ها ایجاد می‌شود.
بنابراین تجربه کاربری آسان، حفظ حریم خصوصی مشتریان، پایداری، امنیت و ثبات بالا، امکان سرویس‌دهی بالا به فینتک، امکان احراز هویت غیرحضوری و نیز نفوذناپذیری و عدم تغییر داده‌ها از جمله مزایای معماری بلاکچینی در نظام بانکی است. گروه بلاکچین و فناوری‌های نوین شرکت خدمات انفورماتیک، دانش فنی و تجربه رسیدن به این هدف را در اختیار ارائه‌دهندگان ایده قرار می‌دهد و از ایده‌ها و راهکارهایی که به مرکز نوآوری «آیفینک» ارائه می‌شود، حمایت می‌کند. رویداد سرنخ۲ توسط مرکز آیفینک (مرکز نوآوری مالی خدمات انفورماتیک) در پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران برگزار شد.

همچنین مطالعه کنید:

انتظارات معیشتی از دولت جدید

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، یک اقتصاددان در این رابطه می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *