صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / سهمیه‌بندی بنزین بر قیمت مسکن تاثیری ندارد

وزیر راه و شهرسازی گفت

سهمیه‌بندی بنزین بر قیمت مسکن تاثیری ندارد

کسب و کار نیوز - وزیر راه و شهرسازی گفت: سهمیه‌بندی بنزین بر افزایش قیمت خانه تاثیری ندارند و بخش خصوصی و دولتی نمی‌تواند به این بهانه بر قیمت حمل کالا اضافه کند.

به گزارش کسب و کار نیوز، «محمد اسلامی» روز دوشنبه در حاشیه مراسم ششمین کنفرانس بین‌المللی منطقه‌ای تغییر اقیم که در محل کتابخانه ملی در تهران برگزار شد، در پاسخ به ایرنا در خصوص تاثیر احتمالی سهمیه‌بندی بنزین بر قیمت حمل مصالح ساختمانی و نهایتا افزایش قیمت خانه، گفت:این اقدام هیچ تاثیری بر قیمت مسکن ندارد.

وی گفت: اینکه در پی این تصمیم‌گیری، رفتارهای هیجانی دیده شود و کسی بخواهد با تشخیص خود افزایش قیمت اعمال کند حتما از سوی نهادهای نظارتی مورد برخورد قرار می‌گیرد.

اسلامی با بیان اینکه سهم بنزین در قیمت کالای تمام شده زیاد نیست، افزود: حتما باید تعزیرات و سازمان‌های مربوطه نظارت های لازم را داشته باشند؛ نه در بخش دولتی و نه در بخش خصوصی اجازه افزایش قیمت حمل به دلیل افزایش قیمت بنزین وجود ندارد.

اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین صرف نوسازی ناوگان می‌شود، گفت: منابع حاصل از سهمیه‌بندی بنزین به طور کلی در اختیار خانواده‌هایی قرار می‌گیرد که برای کمک معیشتی انتخاب شده‌اند.

وزیر راه اضافه کرد: نوسازی از محل منابع صندوق توسعه ملی انجام خواهد شد و تلاش ما این است که بتوانیم از ظرفیت ساخت داخلی استفاده کنیم. امروز هم با وزیرصنعت جلسه داریم تا بتوانیم نوسازی ناوگان را با به کارگیری همه ظرفیت های داخل فعال کنیم تا هم کارخانه ها فعال شوند و هم نوسازی انجام شود.

وزیر راه خبر داد که قیمت سوخت هواپیما نیز افزایش نخواهد داشت.

همچنین مطالعه کنید:

یکه تازی دلالان در بازارها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یک کارشناس اقتصادی در رابطه با راهکارهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *