صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / سرآمدان علمی تا ۵۰ میلیون تومان پژوهانه نقدی دریافت می‌کنند

با حمایت معاونت علمی و فناوری؛

سرآمدان علمی تا ۵۰ میلیون تومان پژوهانه نقدی دریافت می‌کنند

کسب و کار- معاونت عملی و فناوری از سرآمدان علمی تا ۵۰ میلیون تومان پژوهانه نقدی حمایت می کند.

به گزارش کسب و کار نیوز، فدراسیون سرآمدان علمی ایران را با هدف دستیابی به مرجعیت علمی، افزایش کیفیت علمی کشور و کمک به توسعه تحقیقات محققان معتبر راه‌اندازی کرده است. این فدراسیون به محققان علمی برجسته و سرآمدان علمی واجد شرایط، خدمات متنوعی از جمله پرداخت پژوهانه نقدی ارائه می‌کند. این افراد سالانه و براساس کارنامه ۳ ساله فعالیت‌های پژوهشی، ارزیابی و انتخاب می‌شوند و در دو گروه الف و ب تقسیم بندی و حمایت می‌شوند.

میزان حمایت‌های فرد با توجه به اعتبار علمی کسب شده مشخص می‌شود. از جمله این خدمات، پرداخت پژوهانه نقدی از ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال است که به سرآمدان علمی تعلق می‌گیرد. این فدراسیون اشخاصی را به عنوان «سرآمد علمی» انتخاب می کند که دستاوردهای علمی قابل توجهی کسب کرده باشند. در فرآیند انتخاب، فقط فعالیت‌ها و دستاوردهای پژوهشی افراد در نظر گرفته می‌شود و این افراد در یک روند کاملاً رقابتی انتخاب می‌شوند.عضویت در هیأت علمی حداقل یک موسسه علمی یا پژوهشی کشور از جمله شرایطی است که سرآمدان علمی باید دارا باشند.

چاپ مقاله در نشریات برتر در ۳ سال آخر منتهی به دوره ارزیابی از جمله شروط ضروری برای ارزیابی اولیه جهت انتخاب افراد است. بیش از ۱۱۰ نشریه بعنوان نشریات برتر انتخاب و در سایت فدراسیون معرفی شده‌اند که افراد با انتشار مقاله در این نشریات علاوه بر دریافت مبالغ تشویقی نقدی، امتیاز ضروری را برای قرار گرفتن در فهرست ارزیابی اولیه سرآمدان کسب می‌کند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش دارد تا با تسهیل روندهای پژوهشی در کشور، هر چه بیشتر زمینه فعالیت نخبگان و پژوهشگران برجسته را مهیا سازد. در سالهای اخیر فعالیت‌های  قابل توجهی در این عرصه صورت گرفته است. هر چند به دلیل فرا بخشی بودن تولید علم، ایجاد تحرک در این زمینه نیاز به هماهنگی دستگاه‌های مختلفی دارد و این معاونت تلاش دارد، این هماهنگی تا حد امکان به وجود آید.

همچنین مطالعه کنید:

سال گذشته اتفاق افتاد/تولید ۷۰۰ هزار تنی انواع کاغذهای بسته‌بندی

به گزارش کسب و کار نیوز ، افسانه محرابی در جریان آغاز به کار چهارمین …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *