صفحه اصلی / استان ها / اجرای طرح غربالگری برخی بیماری ها در گیلان
اجرای طرح غربالگری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد

اجرای طرح غربالگری برخی بیماری ها در گیلان

کسب و کار نیوز:رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اجرای طرح پژوهشی بررسی و تحلیل عوامل خطر مرتبط با سبک زندگی و سرطان های پستان، دهانه رحم، روده بزرگ، بیماری های قلبی عروقی، پوکی استخوان و عفونت های آمیزشی در گیلان خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, ارسلان سالاری از اجرای طرح غربالگری برخی بیماری ها در گیلان خبر داد و افزود: طرح پژوهشی بررسی و تحلیل عوامل خطر مرتبط با سبک زندگی و سرطان های پستان، دهانه رحم، روده بزرگ، بیماری های قلبی عروقی، پوکی استخوان و عفونت های آمیزشی در استان همزمان با کشور برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این طرح افراد ۳۰ تا ۵۹ ساله مورد غربالگری قرار می گیرند، تصریح کرد: این طرح با هدف تعیین شیوع عوامل خطر مهم بیماری های غیر واگیر در جمعیت میانسالان و تعیین سیمای اپیدمیولوژیک عوامل خطر مرتبط با این بیماری ها از آذر ماه سال جاری به مدت یک ماه در ۵ استان کشور از جمله استان گیلان اجرا می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه این طرح در ۱۱ شهرستان استان اجرا خواهد شد، افزود: این طرح در شهرستان های آستانه اشرفیه، انزلی، تالش، رودبار، رودسر، رشت، رضوانشهر، صومعه سرا، فومن، لاهیجان و لنگرود اجرا می شود.

سالاری در خصوص روش اجرای این طرح پژوهشی خاطرنشان کرد: روش اجرای این طرح پژوهشی از طریق تکمیل پرسشنامه نرم افزاری با مراجعه تیم پرسشگر از کارشناسان حوزه بهداشت به درب منازل است.

همچنین مطالعه کنید:

برای حل مشکلات خوزستان حتی یک روز هم معطل نخواهیم کرد

آیت الله سید ابراهیم رییسی امروز پنجشنبه در نشست ویژه بررسی مسائل استان خوزستان، معضلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *