صفحه اصلی / اجتماعی / جامعه و شهری / مشکلی در برف‌های آینده پایتخت نخواهید داشت

قول هاشمی به مردم تهران:

مشکلی در برف‌های آینده پایتخت نخواهید داشت

کسب و کار نیوز - رییس شورای شهر تهران به مردم قول داد که در صورت بارش برف در تهران مشکلی ایجاد نخواهد شد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در جلسه صبح امروز شورای شهر بنا به دلایلی جلسه را ترک کرد و ریاست را به ابراهیم امینی نایب رییس سپرد و بعد از آن با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش نرخ بنزین گفت: هم موضوع ترافیک و هم آلودگی هوا بیشترین ارتباط را با حمل و نقل عمومی دارد و متأسفانه در کشور ما با توجه به سهمیه‌بندی سوخت در دوره‌های مختلف و همچنین تاکید بر اختصاص یارانه حمل و نقل عمومی اما این موضوع عملی نشد و در طول زمان این موضوع سبب تضعیف حمل و نقل عمومی شده و برهمین اساس تقاضا داریم وقتی سهمیه‌بندی بنزین اتفاق می‌افتد سهم حمل و نقل عمومی نیز در نظر گرفته شود.

وی با بیان این‌که از حاکمیت و دستگاه‌های اجرایی می‌خواهم که در مورد حمل و نقل عمومی جداگانه چاره‌اندیشی کنند، در مورد احتمال افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی، اظهار کرد: به ما ابلاغ شده که افزایش نرخی نداشته باشیم.

رییس شورای شهر تهران با بیان این‌که سیاست دولت در پی افزایش قیمت بنزین، عدم افزایش قیمت‌ها است، ادامه داد: به نظر می‌رسد بیشتر قصدشان این است که موضوع افزایش قیمت‌ها را با توجه به این‌که در انتهای سال قرار داریم در لوایح سال آینده ببینند، اما ما در شهر تهران بیشترین تاثیر را از افزایش قیمت بنزین می‌گیریم و باید بدانیم که در مورد نرخ‌ها چه تصمیمی باید گرفته شود و من در این مورد با جهانگیری و تنظیم بازار صحبت می‌کنم اما فعلا افزایش نرخ نداریم.

وی در مورد بازدید اخیرش از یک شرکت ماشین‌ سازی در اردبیل، اظهار کرد: یک شرکت خودرویی که تازه تاسیس شده ادعا کرده که می‌تواند اتوبوس برقی با ظرفیت ۱۰۰۰ دستگاه بسازد و به همین دلیل من در حاشیه جلسه حزب کارگزاران از این کارخانه نیز بازدید کردم.

هاشمی در مورد جلسه هم‌اندیشی صبح امروز با حناچی شهردار تهران نیز با بیان این‌که حناچی ابتکار کرد و تصمیم گرفت که به شورا بیاید و در مورد اتفاقات روز گذشته در تهرات توضیح دهد، گفت: به این نتیجه رسیدیم که قصورهایی به خصوص در منطقه یک وجود داشته است و اگر قصوری وجود دارد حتما افراد تنبیه شوند. البته بارش برف درست مصادف با تغییر نرخ بنزین بود و برخی پس‌زدگی‌های ترافیکی ناشی از برف نبود البته اتفاق نادری نیز رخ داد و آن این بود که برف درست در ساعت پیک ترافیک صبحگاهی بارید به طوری که من ساعت ۷:۱۵ متوجه بارش آرام برف شدم، اما در عرض نیم ساعت برف به شدت بر روی زمین نشست.

رییس شورای شهر تهران در مورد آمادگی شهرداری‌های مناطق نیز ادامه داد: آنها اعلام کردند که مانده بودند که از شب قبل شن‌پاشی کنند یا نه و نمی‌توانیم بگوییم که شهرداری غافلگیر شده، اما می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد.

هاشمی با بیان این‌که خداوند با افزایش نرخ سوخت بیشتر هماهنگ بوده تا با شهرداری، اظهار کرد: ان‌شاالله با تنبیه‌هایی که صورت می‌گیرد قول می‌دهیم که مشکلی نداشته باشیم و همه شهرداری نیز پای کار هستند.

وی در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر حضور کمرنگ شهرداری در پی آلودگی هوای تهران در هفته گذشته گفت: با حناچی حرف زدم و گفتم که حضور جدی نداشتید و او نیز گله کرد که صدا و سیما با مصاحبه‌ها درست برخورد نکرده و به همین دلیل نتوانستند به مانند سایر دستگاه‌ها با مردم صحبت کنند.

همچنین مطالعه کنید:

پیش‌بینی شده ظرفیت پالایشی کشور ظرف ۳ تا ۴ سال آینده ۱.۵ برابر شود

به گزارش ایسنا،وی افزود:با توجه به مشوق‌هایی همانند تنفس خوراک می‌توانیم افزایش ظرفیت پالایشی مطلوبی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *