صفحه اصلی / استان ها / شرکت ۹ هزار نفر در طرح کتابخوانی
شرکت ۹ هزار نفر در طرح کتابخوانی
opened book, lying on the bookshelf with a glasses

مدير نهضت سوادآموزي آموزش و پرورش قم؛

شرکت ۹ هزار نفر در طرح کتابخوانی

کسب و کار نیوز:بيش از 9 هزار نفر در طرح هاي کتابخواني نهضت سوادآموزي استان شرکت کرده اند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما, مرکز قم، مدیر نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش استان امروز در گفتگو با اصحاب رسانه با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر ۳ هزار و ۲۰۰ نفردر کلاس های نهضت سوادآموزی استان مشغول به تحصیل هستند که همگی در طرح های مختلف کتابخوانی حضوری فعال دارند.

حجت السلام قاسمی با بیان اینکه این طرح در ۵ مرکز یادگیری محلی و مهارت آموزی در مراکز توانبخشی و ندامتگاههای استان نیز با همکاری اداره کل کتابخانه های استان به صورت مستمر اجرا میشود افزود: طرح کتابخوانی نهضت سوادآموزی برای اولین بار در استان از آبان سال ۹۷ آغاز شده است.

وی ترویج فرهنگ کتابخوانی در گروههای مختلف سوادآموزان، ارتقاء آگاهی عمومی تقویت فعالیت های گروهی و تثبیت سواد سوادآموزان را از جمله اهداف برگزاری این طرح برشمرد.

مدیر نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش استان افزود: تا کنون ۶۰ عنوان کتاب در قالب طرح های حمایت از کالای ایرانی، خواندن به همراه خانواده،نماز کلید بهشت و حلقه های کتابخوانی در اختیار گروههای مختلف سوادآموزان استان قرار گرفته است.

حجت الاسلام قاسمی با اشاره به اینکه تولید کتاب های محتوایی به ویژه سوادآموزان نقش بسزایی در ارتقا سطح علمی جامعه دارد خواستار توجه فعالان عرصه فرهنگ در این زمینه شد.

براساس آمار سرشماری سال ۹۵ در استان قم ۳۳ هزار نفر در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال بی سواد بوده اند که این میزان در سال ۹۸ به ۲۷ هزار نفر رسیده است.

همچنین مطالعه کنید:

فراز و فرود تورم پیشران/بخش کشاورزی رکورددار شد

به گزارش کسب و کار نیوز، تورم فصلی تولید کننده در تابستان امسال ۷.۱ درصد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.