صفحه اصلی / سرخط خبرها / مبارزه با فساد قربانی حاشیه‌سازی نشود

آیت‌الله مکارم شیرازی:

مبارزه با فساد قربانی حاشیه‌سازی نشود

کسب و کار نیوز - مرجع تقلید شیعیان گفت: مبارزه با فساد در دستگاه‌های حکومتی به ویژه فسادهای کلان یک اصل مهم برای حل مشکلات اقتصادی است، ممکن است در اطراف آن برخی حواشی پیدا شود که مطلوب نباشد، نباید بزرگ نمایی کرد و اصل موضوع را تحت الشعاع قرار داد.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، آیت‌الله مکارم شیرازی مرجع تقلید شیعیان در بیانیه‌ای با اشاره به لزوم مبارزه با فساد اظهار داشت:شک نیست که امروزه یکی از مشکلات مهم کشور فساد در دستگاه‌هاست و مبارزه با آن از اهم مسائل است.
وی افزود: اخیراً در گفتگوهای رئیس محترم جمهور و رئیس محترم قوه قضائیه برخوردهایی دیده می‌شود که ممکن است اصل مبارزه با فساد را به حاشیه براند.
مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: همه ما قبول داریم مبارزه با فساد مخصوصاً در دستگاه‌های حکومتی به‌ویژه فسادهای کلان یک اصل مهم برای حل مشکلات اقتصادی است، حالا ممکن است در اطراف آن برخی حواشی پیدا شود که مطلوب نباشد، نباید بزرگ‌نمایی کرد و اصل موضوع را تحت‌الشعاع قرارداد.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه ادامه داد:امیرالمؤمنین علی(ع) خلافت خود را با مبارزه با فساد در بیت‌المال مسلمین و دستگاه‌های حکومتی آغاز کرد و در آن کلام مشهورش که در خطبه‌ی ۱۵ نهج‌البلاغه آمده است، فرمود: تمام اموالی که به‌ناحق از بیت‌المال در زمان عثمان برداشته‌شده است به بیت‌المال بازمی‌گردانم هرچند مهریه زنان شده باشد (وَ اللَّهِ لَوْ وَجَدْتُهُ قَدْ تُزُوِّجَ بِهِ النِّسَاءُ وَ مُلِکَ بِهِ الْإِمَاءُ لَرَدَدْتُهُ فَإِنَّ فِی الْعَدْلِ سَعَهً). ولی در کنار این، مسئله عقیل پیش آمد که حاشیه‌ای در این مسئله ساخت؛ درعین‌حال جریان عقیل مانع از مبارزه شدید با فساد در حکومت امیر مؤمنان علی(ع) نشد.
وی در پایان این بیانیه خاطرنشان کرد:امیدوارم برخوردهای اخیر هیچ‌گونه تأثیری در اصل مبارزه‌ی با فساد نسبت به هر کس و هر مقام نداشته باشد.

همچنین مطالعه کنید:

یکه تازی دلالان در بازارها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، یک کارشناس اقتصادی در رابطه با راهکارهای …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *